سه شنبه، ۲۱ مرداد ۹۳ - ۰۷:۳۵

سلامت نیوز: یک متخصص قلب و عروق با بیان اینکه استفاده از پکیج به صورت غیر مستقیم بر سلامت قلب تاثیر می گذارد…

سلامت نیوز: یک متخصص قلب و عروق با بیان اینکه استفاده از پکیج به صورت غیر مستقیم بر سلامت قلب تاثیر می گذارد گفت: پکیج موجب کاهش رطوبت منزل و آب بدن می شود که این موضوع موجب ایجاد اختلال در گردش خون و افزایش غلظت آن می شود و در نتیجه آن، افراد به علایم تنگی نفس مبتلا می شوند.

به گزارش سلامت نیوز،دکتربابک حیدری اقدم درباره مضرات کاهش رطوبت دمای منزل ناشی ازاستفاده از پکیج توضیح داد: به دنبال کاهش رطوبت منزل، مخاط بدن خشک شده و تبادل اکسیژن دچار مشکل می شود بنابراین، بدن آب بیشتری را از دست می دهد که این مساله به خصوص در افرادی که زمینه بیماری های قلبی دارند تبعات شدیدتری دارد.

این فلوشیپ فوق تخصصی اینترونشنال کاردیولوژی ادامه داد: کاهش آب بدن منجر به بروز مشکل در جریان خون می شود که این موضوع افرادی را که دچار نارسایی قلبی، مشکلات دریچه قلبی و بیماری های عروقی هستند با مشکلات بسیاری مواجه می سازد.

اقدم افزود: کم شدن رطوبت منزل ممکن است این افراد را دچار علایمی از قبیل سرگیجه، تاری دید، تپش قلب، ضغف و بی حالی کند.

این متخصص قلب و عروق در ادامه تصریح کرد: بروز این علایم در افرادی که دچار مشکلات نارسایی قلبی و دریچه ای باشند بسیار شدید و چشمگیر است زیرا میزان حجم خون در این افراد بسیار حایز اهمیت است.

وی تاکید کرد: کاهش رطوبت منزل وآب بدن برای آن دسته از افرادی که به بیماری های قلبی و ریوی (CUPD)، فشار خون بالا، قلب راست مبتلا هستند بسیار خطرناک است و آنها را در معرض خطر جدی قرار می دهد.

دکتر حیدری اقدم گفت: پزشکان به بیمارانی که مشکلات قلبی و ریوی دارند توصیه می کنند که در مناطق مرطوب مانند شمال کشور زندگی کنند تا علایم بیماری کاهش پیدا کند زیرا وقتی رطوبت کم شود علایم بیماری در این بیماران شدت می یابد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.