جمعه، ۰۲ آبان ۹۳ - ۰۷:۰۷

خطیب جمعه اراک گفت: امروز آل سعود و وهابیون شیوه‌های غلط معاویه و آل او را دنبال می‌کنند. به گزارش خبرنگار خبرگزاری دانشجویان…

خطیب جمعه اراک گفت: امروز آل سعود و وهابیون شیوه‌های غلط معاویه و آل او را دنبال می‌کنند.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا) – منطقه مرکزی، آیت‌الله قربانعلی دری نجف‌آبادی در خطبه پیش از نماز جمعه امروز با توصیه به تقوای الهی گفت: بهترین چراغ راه و سرمایه دین و دنیا و آخرت دخیره‌ی تقوا است.

وی در اشاره به برکات ماه ذی‌الحجه، برکاتِ مناسبات مهمی که در این ماه روی داده است را تجلی و تبیین مقام امامت که تا امامت حضرت مهدی (عج) ادامه دارد و زنده شدن یاد حضرت ابراهیم دانست و بیان داشت: ابراهیم(ع) برای همه ما اسوه‌ی حسنه است.

خطیب نمازجمعه اراک با بیان اینکه پیامبر اکرم(ص) کامل‌کننده رسالت ابراهیم(ع) است افزود: امام حسین(ع) نیز در همین مسیر عصمت، طهارت و ولایت و امامت قرار دارد.

دری نجف‌آبادی در اشاره به نزدیک شدن ماه پرعظمت محرم گفت: خداوند برای ماه‌های حرام حرمت و احکام ویژه‌ای قرار داده و در عین حال این ماه‌ها مظروف و محتوایی دارند که این محتوا بسیار مهم است.

وی با بیان اینکه هدف نهایی خلقت کمال انسان‌ها و بیداری دل و معرفت الهی است افزود: محرم و صفر فرصتی برای همه ماست تا در کلاس امام حسین(ع) و پیروانش در رده‌های مختلف، تحصیل علم و معرفت کنیم.

خطیب نماز جمعه اراک با اشاره به اینکه مبادا عزاداری‌های ما برای رضایت مردم بوده و از روی خلوص نباشد تأکید کرد: در عزاداری‌ها امور غلط و خرافی و کارهایی که موجب بد معرفی شدن نظام و اسلام به جهان است نباید اتفاق بیافتد.

نماینده ولی فقیه تأکید کرد: مبادا محرم بیاید و برود و ما جزو حواشی ماه محرم و تماشاچی آن بوده باشیم.

وی تصریح کرد: ذکر یا حسین(ع) باید از گوهر وجودمان برخیزد و در ما تأثیرگذار باشد همانند نماز که باید در ما و زندگی‌مان تأثیر داشته باشد.

دری نجف آبادی خاطرنشان کرد: معنای محرم و صفر این است که امام حسین(ع) را الگوی زندگی و مرگ قرار دهیم، راهمان را از راه او جدا نکنیم و جاذبه او دل‌ها، زبان و قلم‌هایمان را جذب کند.

دری نجف آبادی افزود: غذاهایی که به عنوان نذری داده می‌شود با کیفیت باشد و با رعایت آداب شرعی و طهارت تهیه شده باشد.

وی با بیان اینکه شیوه‌های غلط معاویه و آل او امروزه توسط آل سعود و وهابیت و فرقه‌های گوناگون در حال ادامه یافتن است اضافه کرد: امام حسین(ع) در برابر جباران عالم سکوت نمی‌کند و وظیفه همه ماست که او را سرلوحه خود قرار داده و نهضت عاشورا را حفظ کنیم.

نماینده ولی فقیه در استان با ذکر خطبه امام حسین(ع) در خصوص امر به معروف و نهی از منکر گفت: علمای دینی باید در برابر بدعت‌ها بایستند و برای امنیت جامعه مبارزه و از کیان اسلام و قدس دفاع کنند نه اینکه در حاشیه باشند.

دری نجف‌آبادی اظهار کرد: امروز کربلا را با تکیه بر مفهوم واقعی آن و به دور از خرافات و احساسات غلط و هیجان‌آمیز باید زنده نگاه‌ داشت.

وی با بیان اینکه شرایط امروزی فرق می‌کند و نباید دنبال ایجاد شبهات برویم تصریح کرد: جنایت انجام شده در اصفهان را نیز نباید به کل کشور و کیان اسلام نسبت داد چراکه اسلام مبرا از خشونت است و نباید کاری کنیم دشمنان، ما را به خشونت طلبی متهم کنند.

خطیب نمازجمعه اراک با ابراز تأسف در خصوص درگذشت آیت‌الله مهدوی کنی اظهار کرد: وی که در مکتب امام حسین(ع) قدم برمی‌داشت با صفا و اخلاص کامل در راه خدا تحصیل و جهاد کرد.

وی افزود: او خدمتگزار مردم و اسلام بود و کسی که در راه خدا باشد هرگز نخواهد مرد.

انتهای پیام

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *