دوشنبه، ۲۹ اردیبهشت ۹۳ - ۱۱:۵۳

به گزارش خبرنگار ایرنا، مدیرکل بندر و دریانوردی خرمشهر در این آیین گفت: این خط دریایی با هماهنگی کشتیرانی والفجر با توجه به…

به گزارش خبرنگار ایرنا، مدیرکل بندر و دریانوردی خرمشهر در این آیین گفت: این خط دریایی با هماهنگی کشتیرانی والفجر با توجه به ظرفیت های فراوان بخش مسافری دریایی و وجود پایانه مجهز در بندر خرمشهر راه اندازی شد.

ˈ عادل دریس ˈ با اشاره به فعالیت خط مسافری دریایی خرمشهر – کویت از این بندر افزود: پایانه مسافری دریایی خلیج فارس بندر خرمشهر دارای دو پست اسکله می باشد و ظرفیت جابجایی بیش از یکهزار و 200 نفر در روز را دارد.

وی اظهار کرد: پیش بینی می شود با تبلیغات و بازاریابی صورت گرفته از سوی کشتیرانی والفجر حداکثر ظرفیت این خط کشتیرانی مورد استفاده قرار گیرد.

مدیرکل بندر و دریانوردی خرمشهر فاصله دریایی خرمشهر – بصره را 16 مایل دریایی عنوان کرد و افزود: زمان رفت یک ساعت و برگشت این کشتی نیز یک ساعت است و 235 نفر ظرفیت این کشتی است.

وی رفاه حال زائرین عتبات عالیات را از دیگر اهداف راه اندازی این خط دریایی خواند و گفت: هموطنان از این پس می توانند از طریق مرز دریایی خرمشهر و مراجعه به پایانه بین المللی مسافری دریایی خلیج فارس بندر خرمشهر، به صورت انفرادی یا کاروانی به کشور عراق سفر کنند.ک/2

7100/7279/681: ارتباط با سردبير
newsroom@irna.ir

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *