جمعه، ۱۶ خرداد ۹۳ - ۰۹:۵۲

به گزارش خبرنگار مهر، حجت الاسلام سید احمد میرعمادی در خطبه های این هفته نماز جمعه خرم آباد در مصلای الغدیر این شهر…

به گزارش خبرنگار مهر، حجت الاسلام سید احمد میرعمادی در خطبه های این هفته نماز جمعه خرم آباد در مصلای الغدیر این شهر با اشاره به 11 شعبان روز ولادت حضرت علی اکبر(ع) و همچنین روز جوان اظهار داشت: ما باید برای نسل جوان ارزش قائل شویم چرا که این نسل استعدادها و توانایی های فراوانی دارند.

وی با تاکید بر استفاده از توانمندیهای جوانان در عرصه های مختلف عنوان کرد: ما باید همواره به جوانان اعتماد کنیم چرا که پیامبر(ص) به جوانان اعتماد داشت به گونه ای که فرماندهی لشکر خود را به جوان 18 ساله ای سپرده بودند.

با اعتماد امام(ره) به جوانان انقلاب اسلامی ایران به پیروزی رسید

خطیب جمعه خرم آباد با اشاره به اعتماد امام راحل به جوانان گفت: با اعتماد امام(ره) به جوانان انقلاب اسلامی ایران به پیروزی رسید و هشت سال دفاع مقدس را جوانان اداره کردند.

حجت الاسلام میرعمادی با تاکید بر اینکه جوانان با نشاط، شادمان و خستگی ناپذیر هستند بیان داشت: مقام معظم رهبری نیز همواره بر ضرورت توجه به جوانان تاکید دارند.

وی با بیان اینکه هنر بزرگ مقام معظم رهبری این است که در دل جوانان جای گرفته است و جوانان به ایشان عشق می ورزند تصریح کرد: پیشرفتهای امروز ایران اسلامی در عرصه های مختلف و همچنین انرژی هسته ای در سایه تلاش جوانان مومن و انقلابی به دست آمده است.

نماینده ولی فقیه در استان لرستان و امام جمعه خرم آباد با تاکید بر اینکه پیشرفتهای ایران در زمینه انرژی هسته ای توسط دانشمندان جوانان ما بوده است ادامه داد: ما باید خودباوری و اعتماد به نفس را در جوانان ایجاد کنیم چرا که تجربه نشان داده در این صورت موفق می شویم.

وی با تاکید بر اینکه مسئولان برای اشتغال جوانان باید بیشتر از گذشته فعالیت کنند ادامه داد: همچنین مسئولین و بانکها برای ازدواج جوانان تسهیلاتی بدهند. خیلی از جوانان شکایت دارند که تسهیلات به آنها پرداخت نمی شود و بانکها سامانه های خود بسته اند.

جشنواره فعالیتهای فرهنگی خودجوش جوانان مومن و انقلابی را برگزار می شود

حجت الاسلام میرعمادی با اشاره به ایجاد و فعالیت مجمع مشورتی جوانان دفتر نماینده ولی فقیه در استان لرستان عنوان کرد: این مجمع طی سالهای اخیر کارهای بسیار بزرگی انجام داده است و هر ساله یک برنامه و همایش بزرگ را برگزار می کند.

وی برگزاری همایشهای مختلف از سوی این مجمع مانند “همایش جوانان، ولایت و معنویت”، “همایش تجلیل از 313 جوانان برتر”، “همایش بین المللی الگوی اسلامی جوان ایرانی”، “گردهمایی فعالان فضای مجازی استان” و همایش جوانان مساجد و محلات را از جمله فعالیتهای این مجمع برشمرد.

وی افزود: امسال نیز مجمع مشورتی جوانان دفتر نماینده ولی فقیه در استان لرستان قصد دارد جشنواره فعالیتهای فرهنگی خودجوش جوانان مومن و انقلابی را برگزار کند.

خطیب جمعه خرم آباد با بیان اینکه این جشنواره تا پایان امسال برگزار می شود تصریح کرد: در این راستا جوانان استان برنامه های خود را انسجام بخشیده و گسترش بدهند تا در این جشنواره شرکت کنند.

راه امام، خط امام و اندیشه امام(ره) را در ولایت فقیه باید جستجو کرد

حجت الاسلام میرعمادی همچنین در بخش دیگری از سخنان خود به 20 خرداد سالروز شهادت آیت الله سعیدی اشاره کرد و بیان داشت: این شهید بزرگوار از شخصیت های بزرگ انقلاب بودند که تمام وجودش عشق و علاقه از روی معرفت و آگاهی به حضرت امام(ره) بود.

وی بیان داشت: شهید آیت الله سعیدی در دوران رژیم شاهنشاهی و قیام 15 خرداد دستگیر شدند و در زندان مورد سخت ترین شکنجه ها قرار گرفتند.

نماینده ولی فقیه در استان لرستان و امام جمعه خرم آباد همچنین در بخش دیگری از سخنان خود به بیانات مقام معظم رهبری در مراسم سالگرد ارتحال امام(ره) اشاره کرد و بیان داشت: بیانات مقام معظم رهبری در این مراسم برای استمرار و تقویت حرکت عظیم انقلاب اسلامی و نظام تاثیر فراوان داشت.

حجت الاسلام میرعمادی با بیان اینکه مقام معظم رهبری در سخنان خود راه، موانع و چالش های پیش روی نظام را ذکر کردند، افزود: ایشان در بیانات خود به چالشهای بیرونی و درونی نظام اشاره کردند و چالشهای بیرونی را مزاحمتهای استکبار جهانی به خصوص آمریکا در زمینه های مختلف اجتماعی، سیاسی، فرهنگی و اقتصادی عنوان کردند.

وی با اشاره به طرح چالشهای درونی انقلاب از سوی مقام معظم رهبری در سخنان خود ادامه داد: یکی از این چالشهای درونی فاصل گرفتن از خط امام و همچنین اهدافی است که امام (ره) ترسیم کردند.

خطیب جمعه خرم آباد با تاکید بر اینکه اگر راه، مسیر و اهداف امام را فراموش کنیم با چالش روبرو می شویم ادامه داد: راه امام، خط امام و اندیشه امام(ره) را در ولایت فقیه و ولی فقیه زمان باید جستجو کرد.

نمایندگان کار نظارت بر روند مصرف بودجه را انجام دهند

حجت الاسلام میرعمادی همچنین در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به توزیع اعتبارات سال 93 در میان استانها از جمله لرستان عنوان کرد: در این راستا بر اساس ماده 180 قانون بودجه دو درصد از بودجه عمومی کشور به مناطق محروم و توسعه نیافته کشور اختصاص می یابد.

وی با اشاره به اختصاص اعتباری از محل ماده 180 قانون بودجه به لرستان ادامه داد: مطابق تبصره 22 ماده 180 قانون بودجه این اعتبار باید زیر نظر و هماهنگی نمایندگان مجلس پرداخت شود که به نظر می رسد این امر روند درستی نیست چرا که این اقدام بر خلاف برنامه و کار کارشناسی است.

نماینده ولی فقیه در استان لرستان و امام جمعه خرم آباد با تاکید بر اینکه دستگاههای اجرایی باید کار اجرایی خود و قوه مقننه نیز کار قانون گذاری و نظارت را انجام دهد تصریح کرد: در صورت اجرای این ماده پس چه کسی باید بر کار خود نمایندگان نظارت داشته باشد؟

حجت الاسلام میرعمادی بیان داشت: در این راستا از رئیس جمهور انتظار داریم که این موضوع را رسیدگی و بگذارد که روال بودجه منطقی و بر اساس قانون خود صورت گیرد و نمایندگان نیز نظارت خود را در این زمینه داشته باشند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.