سه شنبه، ۰۹ اردیبهشت ۹۳ - ۰۸:۳۹

به گزارش میهن پست – “با من مثل یک برده رفتار کردند”، “دایی در پرسپولیس می‌ماند”، “بازیکنانم برای سه هفته اردوی آفریقا فقط…

به گزارش میهن پست – “با من مثل یک برده رفتار کردند”، “دایی در پرسپولیس می‌ماند”، “بازیکنانم برای سه هفته اردوی آفریقا فقط یک دست گرمکن دارند” و “افکار مردم به جای توجه به گران شدن سوخت به درآمد بازیکنان معطوف شد” از مهمترین مباحث مطرح شده در آخرین برنامه نود قبل از شروع فصل بعدی مسابقات لیگ برتر فوتبال بود.

به  نقل از مهر، آخرین برنامه نود قبل از آغاز دوره بعدی مسابقات لیگ برتر فوتبال دوشنبه شب روی آنتن رفت که بخش عمده‌ای از این برنامه به تیم ملی فوتبال ایران اختصاص داشت. سئوال برنامه هم این بود که “آیا شما از تیم ملی در جام جهانی توقع صعود دارید”؟

در ابتدای برنامه، گزارشی مفصل از حضور تیم ملی در اردوی آفریقای جنوبی که توسط خبرنگار واحد مرکزی خبر در این کشور تهیه شده بود، پخش شد. سپس کارلوس کی‌روش سرمربی تیم ملی با ارتباط زنده از آفریقا میهمان برنامه نود بود و به سئوالات عادل فردوسی پور پاسخ داد. البته این ارتباط به خاطر مشکلات فنی و مشکل صدا با تاخیر برقرار شد. کی‌روش در این برنامه به تشریح آخرین وضعیت تیم ملی پرداخت. البته وی به شدت از امکانات تیم ملی گلایه کرد و گفت که بازیکنانش برای سه هفته اردوی آفریقا فقط یک دست گرمکن در اختیار دارند!

بیت آشور: به بازی در اروپا فکر نمی‌کنم
پیش از صحبت‌های کی‌روش مهرداد بیت آشور ملی پوش ایران در باشگاه خود با سعید مظفری‌زاده به نمایندگی از برنامه نود گفتگو کرد. وی در بخشی از صحبت‌هایش گفت: من خیلی به بازی در اروپا فکر نمی‌کنم. تمرکز من روی زمان حال است و به آینده فکر نمی‌کنم.

وی همچنین با تشکر از هواداران فوتبال ایران که او را تشویق کرده‌اند، درباره کارلوس کی‌روش هم گفت: کی‌روش مربی فوق‌العاده‌ای است و بازیکنان احترام زیادی برای او قائلند. مردم ایران در اوایل کار او را ارزیابی می‌کردند اما امروز همه به او احترام می‌گذارند.

گل‌محمدی: منتظر تصمیم باشگاه نفت هستم
یحیی گل محمدی سرمربی تیم فوتبال نفت تهران مهیمان حضوری برنامه نود بود. وی ابتدا درباره تیم ملی گفت: من به حضور تیم ملی در جام جهانی خوشبینم. نباید از ناامید باشیم.

وی درباره حضورش در تیم نفت تاکید کرد: فصل خوبی را با نفت سپری کردم. ما مجموعه خوبی از مدیریت تا بازیکنان داشتیم. همدلی خوبی بین بازیکنان بود و به همین خاطر تا روز آخر مدعی قهرمانی بودیم.

گل‌محمدی همچنین اشاره‌ای به دوران حضورش به عنوان سرمربی در تیم پرسپولیس اشاره کرد و درباره احتمال تمدید قرادادش با تیم نفت، تصریح کرد: یک صحبت ابتدایی با قنبرزاده مدیرعامل باشگاه داشتم. قرار شد ایشان با هیات مدیره هم صحبت کند. من در این مدت با هیچ باشگاهی صحبت نکردم و منتظر تصمیم باشگاه نفت هستم.

وی در بخش دیگری از صحبت‌هایش درباره انتشار رقم قراداد بازیکنان نفت و سایر تیم‌ها، خاطرنشان کرد: من شخصا کاری به مسئولان ندارم که قراردادها را منتشر کردند ولی خودم مخالف انتشار قرارداد بازیکنان و مربیان در رسانه‌ها هستم.

صحبت‌های جنجالی کبه در نود
کبه بازیکن استقلال هم یکی از سوژه‌های برنامه نود بود. وی در گفتگو با گزارشگر برنامه نود گلایه‌هایی را درباره نحوه برخورد مسئولان باشگاه استقلال مطرح کرد و گفت: برخورد علی امیری (معاون باشگاه استقلال) بد بود. او وقتی مرا می‌دید با من دست نمی‌داد و حتی سلام هم نمی‌کرد.

وی افزود: باشگاه استقلال حتی برای من هتل نگرفت و من منزل یکی از دوستانم بودند. حتی یک شب که همسرم از رشت به تهران آمد، برایش هتل نگرفتند. شاید اگر دوستم نبود باید در خیابان می‌خوابیدم.

کبه با بیان اینکه از شادی گل خود در بازی برابر الریان قطر منظور بدی نداشته است، گفت: با من مثل یک برده رفتار کردند.

بخشش یک اعدامی دیگر
در ادامه برنامه، فیلم چند دقیقه‌ای از بخشش یک اعدامی دیگر و صحبت‌های خانواده مقتول و انگیزه‌هایشان از این بخشش پخش شد. برنامه دو هفته پیش نود کمک کرده بود که یک اعدامی از چوبه دار پایین کشیده شود و این موضوع یکبار دیگر مورد توجه برنامه عادل فردوسی پور قرار گرفت.

جعفری: کی‌روش ما را تخریب می‌کند
صحبت‌های کی‌روش در برنامه نود مبنی بر اینکه تیم ملی فقط یک دست گرمکن دارد، با واکنش جعفری مدیرعامل شرکت آل اشپورت مواجه شد. جعفری روی خط برنامه نود آمد و در این خصوص تاکید کرد: من از صحبت‌های کی‌روش تعجب کردم. جای این بحث‌ها در برنامه تلویزیونی نیست. کی‌روش با ما مشکلاتی دارد و چون ما به خواسته‌اش تن نداده‌ایم او حتی در مراسم رونمایی از لباس تیم ملی هم حاضر نشد. به همین خاطر او هر از گاهی از ما ایراد می‌گیرد.

وی افزود: دوست دارم مسئولان فدراسیون فوتبال روی خط بیایند و اعلام کنند لیست موردنظرشان را تامین کردیم. ما حدود 700 کیلوگرم لباس فقط برای اردوی اتریش به فدراسیون دادیم. حتی اعلام کردیم تا جام جهانی هر چه بخواهید به شما می‌دهیم.

جعفری در پایان گفت: جالب است که تعداد لباسی که کادر فنی خواسته، از بازیکنان بیشتر است! مشکل کی‌روش شخصی است و او به خاطر مشکلاتی که با ما دارد این صحبت‌ها را برای تخریبمان مطرح می‌کند.

گلایه‌های فغانی و کامرانی‌فر از علی کفاشیان
علیرضا فغانی و کامرانی فر داور و کمک داور بین المللی ایران از دیگر میهمانان حضوری برنامه نود بودند. فغانی در بخشی از صحبت‌هایش گفت: چند شب پیش کفاشیان میهمان یک برنامه ورزشی بود و گفت که هیچ نامه‌ای برای حضور داورانمان در جام جهانی نیامده و داریم تلاش می‌کنیم داورانمان را به جام جهانی بفرستیم. تعجب می‌کنم چرا کفاشیان از این موضوع خبر ندارد. شاید هم واقعا او از اینکه ما داور ذخیره جام جهانی هستیم بی خبر است چون حتی یکبار هم به فدراسیون فوتبال رجوع نکردیم. ما فقط یکبار به فدراسیون رفتیم آن هم برای پیگیری وضعیت گوشی‌های مخصوص داوری بود.

وی افزود: کل هزینه داوری در فصل گذشته که حدود 240 بازی می‌شود، زیر 500 میلیونن تومان بوده است. این هزینه معادل رقم قرارداد یک بازیکن درجه سوم در فوتبال است.

در این لحظه فردوسی‌پور به شوخی به فغانی گفت: همه این بازیکنان را اخراج کنید! همچنین کامرانی فر هم گلایه‌هایی را نسبت به بی توجهی فدراسیون فوتبال به داوری مطرح کرد. وی گفت: بعد از جام جهانی قبلی دو سال سخت را پشت سر گذاشتم. یک نمونه اش این بود که بانک ملی مراسمی را گرفت و تبلیغ کردند که به حسن کامرانی فر وام می‌دهیم در حالی که از اسم من سوء استفاده کردند و وامی ندادند. به هر حال بعد از دو سال توانستم خودم را پیدا کنم و اولین کمک داوری هستم که دو بار پیاپی در جام جهانی حضور یابم.

در میان صحبت‌های فغانی و کامرانی فر، کلیپ‌هایی از صحبت‌های داوران با همدیگر در طول مسابقه از طریق گوشی مخصوص پخش شد. فغانی در این برنامه اعلام کرد که داوران برای هر قضاوت مبلغ 650 هزار تومان دریافت می‌کنند.

* تعجب کفاشیان از صحبت‌های کی‌روش
همچنین علی کفاشیان در واکنش به صحبت‌های کی‌روش روی خط آمد و گفت: اسپانسر تیم ملی بر اساس نیاز کادر فنی لباس‌ها را مجانی تامین کرده است. اینکه چه شد و کی‌روش یکباره بحث لباس‌ها را مطرح کرد، متعجب شدم. ما برای اردوی آفریقا و اتریش حدود 3 میلیارد تومان هزینه کرده‌ایم. بعدا باید برای کی‌روش توضیح بدهیم و همچنین توضیحاتش را بشنویم که چرا این حرفها را زده است.

کفاشیان همچنین از تلاش فدراسیون فوتبال برای حل مشکلات داوران خبر داد و تاکید کرد: تلاش ما این است که فغانی و کامرانی فر از داور ذخیره برای جام جهانی بیرون بیایند و به عنوان داور اصلی در این مسابقات حضور داشته باشند.

رحیمی: دایی سرمربی پرسپولیس می‌ماند
بعد از صحبت‌های کفاشیان دقایقی از برنامه به انتخاب اعضای هیات مدیره و مدیرعامل باشگاه پرسپولیس اختصاص داشت. علیرضا رحیمی مدیرعامل جدید باشگاه پرسپولیس در این خصوص ضمن توضیح درباره سوابق ورزشی خود، درباره پرداخت بدهی‌های پرسپولیس صحبت کرد و افزود: ما تمام بدهی‌های پرسپولیس حتی بدهی‌های شفاهی را هم پرداخت می‌کنیم!

وی که به نظر می‌رسید شناختی از اعضای هیات مدیره پرسپولیس ندارد، از نسبت فامیلی مونسان یکی از اعضای هیات مدیره را رئیس جمهور ایران اظهار بی اطلاعی کرد. رحیمی همچنین درباره اختلافش با بعضی از بازیکنان پرسپولیس که سابقه حضور در سپاهان را دارند (محسن بنگر و سید جلال حسینی) گفت: ما ورزشی هستیم. مطمئنم نه من از آنها و نه آنها از من ناراحتند.

مدیرعامل جدید پرسپولیس از ادامه همکاری علی دایی با این تیم خبر داد و تصریح کرد: من روز دوشنبه با دایی یک جلسه داشتم و فصل آینده هم در خدمت ایشان خواهیم بود.

نود به افغانستان رسید!
عادل فردوسی پور در برنامه دوشنبه شب خود بارها عنوان کرد که از برنامه‌اش در کشور افغانستان هم استقبال زیادی شده است. وی همچنین از آغاز فعالیت برنامه‌اش در افغانستان خبر داد و کارش را در این کشور با گزارش گزارشگر افغانستانی استارت زد. سوژه این گزارش، خیاط شاغل در افغانستان بود که شباهت زیادی به لیونل مسی مهاجم تیم بارسلونا داشت. به همین خاطر کلیپی چند دقیقه‌ای از زندگی این خیاط که معلم هم بود پخش شد.

واعظ آشتیانی: کمپ استقلال برای استقلال نیست!
هفته گذشته علی فتح الله زاده گفته بود با ساخت کمپ استقلال، برای این باشگاه 200 میلیارد تومان درآمدزایی کرده است. فردوسی پور با پخش صحبت‌های امیر رضا واعظ آشتیانی مدیرعامل پیشین استقلال ادعای فتح الله زاده را به چالش کشید. واعظ آشتیانی در بخشی از صحبت‌هایش با نشان دادن یک سند، گفت: کمپ استقلال مربوط به استقلال نیست. قرار بود این زمین برای ساخت به مدت سه سال اجاره داده شود. در اینصورت اگر زمین در زمان تعیین شده ساخته می‌شد، می‌توانستند از اعیانی آن استفاده کنند.

وی افزود: زمان تعیین شده از تاریخ اول بهمن 1378 تا اول بهمن 1381 تعیین شده بود که در این تاریخ اتفاقی نیفتاده بود.

انتقاد نماینده مجلس از لابی سیاسی‌ها برای حضور در ورزش
کاظم جلالی نماینده مجلس یکی دیگر از میهمانان تلفنی نود بود. وی درباره حضور افراد سیاسی در هیات مدیره باشگاه‌ها گفت: برای من جالب است که چرا افرادی برای عضویت در هیات مدیره دنبال لابی هستند. چرا باید ورزش به افراد اقتصادی و سیاسی متکی باشد. حتی چهره‌های اقتصادی هم که به ورزش آمدند، هزینه زیادی انجام ندادند ولی از ورزش استفاده خودشان را بردند. افراد سیاسی هم باید در باشگاه‌هایی که سیاسی است حضور داشته باشند.

وی افزود: سیاسی‌ها باید مسیر سیاست را بروند. در کشور ما آنقدر کارهای زیادی هست که اگر ما سیاسی‌ها به کار خودمان هم برسیم هم هنر کرده‌ایم. البته وزیر ورزش هم در این مدت تحت فشار است که این فشارها باید برداشته شود. نظر ما این است که کار به سمت تخصصی شدن پیش برود و تقسیم کار به خوبی صورت بگیرد.

کریمیان: افکار مردم به جای توجه به گران شدن سوخت به درآمد بازیکنان معطوف شد
بخش پایانی برنامه نود هم به پخش انتخابات هیات فوتبال استان کردستان و پخش گل‌های نمایندگان ایران در هفته پایانی لیگ قهرمانان اختصاص داشت. مهدی کریمیان بازیکن تراکتورسازی تبریز هم به عنوان آخرین میهمان برنامه، ارتباط تصویری با نود برقرار کرد. کریمیان در صحبت‌هایش با اشاره با حس انزجاری که در مردم علیه فوتبالیست‌ها شکل گرفته است، گفت: به خاطر هجمه ناجوانمردانه علیه فوتبالیست‌ها، در مردم حس انزجار شکل رفته است. مردم با نگاه دیگری به ما نگاه می‌کنند و تصورشان این است که فوتبالیست‌ها مرفهان بی درد هستند.

وی افزود: استارت این سناریو زمانی خورد که بحث قرارداد بازیکنان استقلال و پرسپولیس مطرح شد. آن هم در بحبوحه‌ای که وضعیت معیشتی مردم به خاطر تحریم‌ها خوب نبود. به نظرم این سیاسی کاری بود تا یک کار ورزشی. ذهن مردم به جای اینکه به گران شدن حامل‌های انرژی و سوخت توجه کند، به درآمد فوتبالیست‌ها معطوف شد.

برنامه نود با صحبت‌های کریمیان حوالی ساعت 3 بامداد به پایان رسید. سئوال برنامه توقع مردم از تیم ملی برای صعود در جام جهانی بود که بیش از نیمی از شرکت کنندگان با گزینه “بله” نشان دادند که انتظار زیادی از تیم ملی در جام جهانی دارند!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *