دوشنبه، ۲۸ مهر ۹۳ - ۰۵:۰۵

به گزارش خبرنگار مهر، پژمان نیک اقبال بعداز ظهر دوشنبه در نشست شورای فنی استان گفت: حتی یک درصد ضعف در اجرای پروژه…

به گزارش خبرنگار مهر، پژمان نیک اقبال بعداز ظهر دوشنبه در نشست شورای فنی استان گفت: حتی یک درصد ضعف در اجرای پروژه های عمرانی نیز قابل قبول نیست.

وی با بیان اینکه رویکرد شورای فنی تنها تنبیهی نیست و به تشویق توجه دارد، از معرفی دو دستگاه اجرایی و یک پیمانکار برتر در اجرای با کیفیت پروژه های عمرانی خبرداد.

نیک اقبال این دستگاهها را، بنیاد مسکن و شهرداری گچساران و پیمانکار برتر را نیز پیمانکار محور باشت به چرام اعلام کرد.

وی شورای فنی را یکی از ارکان تصمیم گیری فنی در استان دانست و خواستار توجه و عمل به مصوبات این شورا از سوی دستگاههای اجرایی شد.

نیک اقبال همچنین از مدیرانی که در این نشست حضور نیافتند انتقاد کرد و گفت: جلسه آینده این شورا باید با حضور مدیر دستگاه برگزار شود و حضور کارشناس به جای مدیر پذیرفته نیست.

وی افزود: در صورتی که مدیر در ماموریت باشد لازم است معاونی حضور یابد که آگاهی کامل از پروژه ها داشته باشد.

ارزیابی کیفی از پیمانکاران ضروری است

معاون استاندار همچنین بر توجه مدیران به سامانه نظارت بر پروژه های عمرانی و درج اطلاعات به روز در این سامانه تاکید کرد و بیان داشت: دستگاههای اجرایی باید ارزیابی کیفی از پیمانکاران انجام دهند تا مشکلی در پروژه ها ایجاد نشود.

نیک اقبال با اشاره به محدودیت های اعتباری اظهار داشت: اگر یک آجر هم روی اجری گذاشته شود باید درست گذاشته شود.

وی گفت: تخصیص اعتبارات در سال جاری از روند خوبی برخوردار است و این غیر قابل قبول است که به پیمانکار پول داده شود و کار بدی تحویل دهد.

نیک اقبال با بیان اینکه بیش از دو هزار و 700 پیمانکار در استان وجود دارد، تصریح کرد: کوتاهی در نظارت و پایین بودن کیفیت پروژه ها از هیچ دستگاهی پذیرفته نیست.

بررسی 150 پروژه عمرانی در شورای فنی

مدیرکل دفتر فنی استانداری استان نیز در این نشست گفت: به دستور استاندار محترم تعداد نظارت ها بر پروژه های عمرانی از دو بار در سال به سه بار افزایش یافته است.

سید حسین کاظمی افزود: 150 پروژه در نشست شورای فنی استان بررسی شد که دستور تخریب برای سه پروژه صادر گردید.

وی بیان کرد: این پروژه ها اصول فنی را در اجرای کار رعایت نکرده بودند.

کاظمی اظهار داشت: لازم است دستگاههای اجرایی قاطعیت بیشتری در برخورد با پیمانکاران متخلف داشته باشند.

وی همچنین به پروژه جاده یاسوج به دشتروم اشاره کرد و گفت: پلهای این پروژه بر اساس نظر آزمایشگاه فنی مقاومت لازم را ندارد و باید تخریب شود.

 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.