چهارشنبه، ۰۷ تیر ۹۶ - ۰۹:۳۷
تصاویر تلفیقی شب و روز

هنرنمایی جالب یک عکاس در تلفیق عکس شب و روز این روزها توانسته است نه تنها تکنیک تازه‌ای را به عکاسان آماتور و…

هنرنمایی جالب یک عکاس در تلفیق عکس شب و روز این روزها توانسته است نه تنها تکنیک تازه‌ای را به عکاسان آماتور و حتی حرفه ای بیاموزد بلکه توانسته است نام خود را در میان عکاسان خلاق دنیا نیز بیابد. این عکاس کسی نیست جز استیون ویلکس گمنام که به واسطه ی پروژه عکاسی تلفیقی بسیار خلاقانه – شب تا روز – خود نامی دست و پا کرده است. با میهن پست همراه شوید.

در عکس های تلفیقی استیون ویلکس عکاس که با تکنیکی خاص و بدون جابجایی دوربین عکس هایش را در دو زمان مختلف – یکی روز و دیگری شب – تهیه کرده است، بیننده‌ی عکس همانند عکاس به خوبی عبور یک روز و شروع یک شب را در مکانی مشخص آن هم در یک عکس بدون حد و مرزی جز شب و روز  به تماشا می نشیند.

در این عکس های تلفیقی همانطور که به زیبایی قابل مشاهده است، نصف عکس در حالت روز و نصف دیگر آن در حالت شب قرار دارد که این تلفیق در جای خودش انرژی و ترکیب رنگ فوق العاده ای را به تصاویر بخشیده و در مقابل به زیبایی هر چه تمامتر این هیجان نیز به بیننده عکس ها منتقل می شود.

این عکاس خلاق به هنگام تهیه عکس هایش روی یک جرثقیل می ایستد تا بتواند حداقل ارتفاع ۱۰۰ متری را موقع گرفتن عکس هایش داشته باشد و نکته قابل توجه اینجاست که استیون ویلکس عکاس برای تهیه عکس از هر سوژه ای چیزی حدود ۱۵ ساعت بالای جرثقیل میماند و برای هر لوکیشن تقریبا ۱۴۰۰ عکس تهیه و در این میان، چشم تیزبینش به دنبال تغییرات زیبای نور، و یا ورود سوژه های جذاب به صحنه است تا بتواند آن را به تصویر خود بیفزاید.خلق تصاویر تلفیقی شب و روز
ویلکس بعد از اینکه همه‌ی عکس هایش را از یک سوژه تهیه کرد، زمان زیادی را صرف پردازش و یا بهتر بگوییم مونتاژ این عکس ها می کند تا عکسی زیبا و دیدنی و البته تلفیقی را از شب و روز یک مکان به دست آورد.

در ادامه تصاویری از عکس های تلفیقی و خلاقانه این هنرمند را در میهن پست تماشا می کنیم.

[highlight]منبع[/highlight]   stephenwilkes

4 دیدگاه برای “هنرنمایی جالب یک عکاس در خلق تصاویر تلفیقی شب و روز ؟”

 1. مینو گفت:

  مگه میشه؟؟؟!!!!فتوشاپه بابا…

 2. یه آشنا گفت:

  نه خیر فتوشاپ نیست… کمی اطلاعات در مورد عکاسی داشته باشید به راحتی میتونید تشخصی بدین از چه تکنیکی استفاده کرده

  1. یه آشنا گفت:

   حالا کی گفته فتوشاپه؟؟؟

 3. یه آشنا گفت:

  بابا دعوا نکنید…به جون خودم فتوشاپه…خخخخخخخ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *