خلق تصاویر سورئال
خلق تصاویر سورئال

خلق تصاویر سورئال با کمک فتوشاپ توسط آدرین سوملینگ

آدرین سوملینگ عکاس متبهری است که با تصاویر پسر خود به خلق تصاویر سورئال و متفاوت پرداخته است او این کار را با کمک نرم افزار فتوشاپ انجام می دهد .در ادامه برای مشاهده تصاویر و توضیحات بیشتر با میهن پست همراه شوید.

خلق تصاویر سورئال کار دشواری است و به خلاقیت و وقت بسیار زیادی نیاز دارد . آدرین سوملینگ  با قرار دادن تصاویری از پسرش در حالت های مختلف در عکس های گوناگون، ذهن هر بیننده را چند ثانیه ای درگیر خود می کند. او داستان های تصویری جالبی را خلق کرده که همه آنها سورئال هستند. سورئال در حقیقت به بیان احساس یا اندیشه  خالص می پردازد البته بطوریکه هیچ گونه زمینه فکری قبلی یا وابستگی ذهنی آن را برانگیخته و متاثر نکرده باشد. اصطلاح سورئالیسم برای اولین بار در سال ۱۹۱۱  میلادی توسط شاعر و نویسنده فرانسوی  آپولی نر  در مورد آثار مارک شاگال  بکار برده شد .

در این سبک زمان و مکان مفهوم واقعی خود را از دست می دهند و احساسات هنرمند از بند سنت های قدیمی رهایی یافته و حالات مختلف ذهنی از قبیل رویا ، کابوس ، خواب ، و اوهام خودنمایی می کنند . اما هنرمند برای خلق تصاویر سورئال عالی باید بتواند موارد گفته شده را در اثر خود به نمایش بگذارد . در تمام حالات گفته شده خیال  به عنوان برجسته ترین عامل مورد استفاده قرار می گیرد.

جالب است بدانید که فراواقع‌گرایی یا سوررئالیسم یکی از جنبش‌ های هنری قرن بیستم است. سوررئالیسم به معنی گرایش به ماورای واقعیت یا واقعیت برتر است. زمانی که دادائیسم در حال از بین رفتن بود، پیروان آن به دور آندره برتون که خود نیز زمانی از دادائیست‌ها بود گرد آمدند و طرح مکتب جدیدی را پی ریزی کردند. این شیوه در سال ۱۹۲۲ به طور رسمی از فرانسه آغاز شد و فراواقع‌گرایی نامیده شد. این مکتب بازتاب نابسامانیها و آشفتگی های قرن بیستم است.

14 دیدگاه

 1. وای اینا عالی بودن

 2. بی نهایت بی نهایت لایک

 3. به این میگن فتوشاپ

 4. فقط میخام بدونم چندین ساعت روی این عکس ها کار شده

 5. خارق العاده اس

 6. عکس که بچه سوار دوچرخه اس بی نهایت عالیه

 7. بدون هیچ نقصی
  عالیه

 8. خوش به حالش عجب بابایی

 9. خدای من ….
  عالی کار کرده

 10. همه اونایی مه ادعا میکنن خدای فتوشاپن بیان اینا رو ببینن

 11. هنرمند یعنی کسی که کاری متفاوت انجام بده

 12. سبک زیبایی داره
  خدا چه استعدادی بهش داده

پاسخ بدهید

ایمیلتان منتشر نمیشوذفیلدهای الزامی علامت دار شده اند *

*