دوشنبه، ۱۶ تیر ۹۳ - ۰۳:۰۹

شورای استانداری نینوا اعلام کرد شخصی که تصویر وی در فیلم ویدیوئی نماز جماعت داعش در موصل منتشر شده است، ابوبکر البغدادی، خلیفه…

شورای استانداری نینوا اعلام کرد شخصی که تصویر وی در فیلم ویدیوئی نماز جماعت داعش در موصل منتشر شده است، ابوبکر البغدادی، خلیفه خودخوانده مسلمانان نیست، بلکه «ابوبکر الخاتونی» دیگر تروریست داعش است.

به گزارش تسنیم به نقل از السومریه نیوز، کمیته امنیتی شورای استانداری نینوا یکشنبه شب اعلام کرد، شخصی که تصویر وی در فیلم ویدیوئی نماز جماعت داعش در موصل به عنوان ابوبکر البغدادی، سرکرده اصلی این گروه تروریستی منتشر شده است، «ابوبکر الخاتونی» است.
محمد ابراهیم گفت: اطلاعات واصله نشان می دهد که ابوبکر البغدادی، خلیفه خودخوانده مسلمانان در شهر موصل حضور ندارد.

وی در ادامه افزود: شخصی که در نوار ویدیوئی هنگام نماز جماعت داعش در موصل ظاهر شده است، ابوبکر البغدادی نیست، بلکه «ابوبکر الخاتونی» است.

سخنگوی وزارت کشور عراق نیز ضمن ساختگی خواندن فیلم ویدئویی سرکرده اصلی گروه تروریستی داعش که در نقش امام جماعت ظاهره شده است، گفت: البغدادی زخمی شده و برای معالجه به سوریه منتقل شده است.

«سعد معان» سخنگوی وزارت کشور عراق تاکید کرد: تصاویر منتشر شده که نشان می دهد ابوبکر البغدادی سرکرده داعش در مسجد بزرگ موصل است به طور مسلم مربوط به وی نیست و این تصاویر ساختگی و جعلی است.

وی تصریح کرد: ما این تصاویر را تجزیه و تحلیل کردیم و به این مساله پی بردیم که این تصاویر جعلی هستند. وی افزود: نیروهای دولتی عراق در حمله هوایی ابوبکر البغدادی را زخمی کرده اند و وی برای مداوای پزشکی به شبه نظامیان داعش در سوریه پیوسته است.

گروهک تروریستی داعش چندی پیش با حذف پسوند “عراق و شام” از نام خود و اعلام برپایی “خلافت اسلامی”، با ابوبکر بغدادی به عنوان خلیفه مسلمانان بیعت کرد!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.