دوشنبه، ۲۳ تیر ۹۹ - ۱۰:۱۲
خنک کردن خانه بدون کولر

در این مطلب از میهن پست راهکارهایی را ارائه خواهیم دارد که به کمک آنها خنک کردن خانه بدون کولر امکان پذیر خواهد…

در این مطلب از میهن پست راهکارهایی را ارائه خواهیم دارد که به کمک آنها خنک کردن خانه بدون کولر امکان پذیر خواهد شد.  برای آشنایی با این راهکارها با ما همراه شوید.

آسان ترین و سریع ترین راه برای خنک شدن در روزهای گرم تابستان روشن کردن کولر یا دستگاه تهویه مطبوع هوا در روزهای گرم است اما همیشه که کولر آبی یا گازی در دسترس نیست! حتی اگر هم باشد ، استفاده از آنها معایب و عوارض خاص خودش را دارد زیرا هم می تواند مبلغ قبوض برق را به طرز شوکه کننده ای افزایش دهد و هم این که از جمله لوازم خانگی هستند که خیلی دوست دار محیط زیست نیستند. شما می توانید با استفاده از ۱۰ راهکار هوشمندانه ای که در این مطلب به شما یاد می دهیم خانه خود را بدون کولر خنک کنید. این ترفندها هم برای گیاهان آپارتمانی شما خوب هستند و هم به نفع جیب شما!

خنک شدن در همه جا با این سیستم دست ساز خنک کننده

خنک کردن کل خانه کار زیادی می برد؛ آن هم وقتی که فقط لازم است شما جایی را که نشسته اید خنک کنید. شما می توانید این پنکه ساده و کوچولو را که در تصویر بالا مشاهده می کنید تنها با چند قطعه ارزان قیمت بسازید: یک فن یو اس بی، یک سطل پلاستیکی و چند ظرف یکبار مصرف.

با این پنکه پشت میزی که برای کار نشسته اید یا وقتی رو به روی تلویزیون فیلم تماشا می کنید خوب و ارزان خنک می شوید. شما می توانید با دنبال کردن چند مرحله ابتدایی، نسخه بزرگتری از این پنکه را تهیه کرده و از آن برای خنک شدن در زمانی که به پیک نیک می روید یا برای خنک کردن یک اتاق کوچک استفاده کنید.

خنک کردن خانه بدون کولر

خنک کردن خانه بدون کولر

هوشمند بودن در استفاده از لوازم منزل

گرمای بیرون خانه فراتر از کنترل شماست اما مدیریت گرمای داخل خانه در دست شماست. دستگاه های الکترونیک خانگی شما همیشه در حال تولید گرما هستند. بنابراین، اگر سیستم سرگرمی خانگی شما تا مدت زمان زیادی بدون استفاده است، می توانید در طول روز آن را خاموش کنید. آشپزخانه یکی دیگر از مکان های آزاردهنده ای است که گرما تولید می کند زیرا در بیشتر روش های طبخ غذا گرما تولید می شود. تا حد امکان غذا را در ساعات اولیه صبح تهیه کرده و بعد دوباره آن را گرم کنید یا اگر امکانش هست، از لوازمی مانند گازهای القایی یا توتستر یا زودپز و پلوپز برقی به جای گاز استفاده کنید.

خنک کردن خانه بدون کولر

خنک کردن خانه بدون کولر

تسهیل جریان هوای طبیعی خانه

چه شما بخوانید تمام گزینه های حفظ انرژی را به کار ببرید یا گزینه هایی محدودی را در اختیار داشته باشید، بهترین راهکار این است که جریان هوای طبیعی در تمام فضایی که زندگی می کنید ایجاد کنید. بر حسب جهت خانه شما که متناسب با وزش باد است هوا می تواند بین پنجره ها در جریان باشد. می توانید جلوی پنجرهای باز پرده های توری بیندازید. وقتی پنجره های مناسب برای وزش باد را پیدا کردید، یک پنجره را به بیرون باز کنید و یک پنجره را به داخل تا هوا به خوبی در جریان باشد.

خنک کردن خانه بدون کولر

خنک کردن خانه بدون کولر

درست کردن سایه بان برای پنجره ها

اگر پنجره های شما سایه بان دارد، در اوایل روز که هنوز آفتاب به آن نرسیده است، آنها را ببندید یا جلوی پنجره کرکره نصب کنید. بدین روش، شما از گرمای خورشید قبل از پخش شدن در خانه جلوگیری خواهید کرد. علاوه بر این، می توانید یک پوشش ضد یو-وی یا تشعشعات فرابنفش در جلوی شیشه پنجره کار بگذارید که یک راهکار همیشگی است.

خنک کردن خانه بدون کولر

خنک کردن خانه بدون کولر

محدود کردن نور خورشید با استفاده از گیاهان خانگی

اگر شما دلتان می خواهد تاثیر گرمای خورشید را کم کنید اما هنوز هم سایه های پرمعنی را دوست دارید، سعی کنید پنجره های خود را با گیاهان آپارتمانی پر کنید. آنها مثل سایه بان، پرده یا کرکره به طور کامل جلوی نور را نمی گیرند اما هنوز هم می توانند گرما را به طور محسوسی کاهش دهند. طوری گیاهان را جلوی پنجره بگذارید که نور بگیرند و برگ هایشان سایه ایجاد کند. در این حالت، هم ظاهر خوبی به اتاق می دهید و هم راهکاری هوشمندانه و جذاب که کاربرد چندمنظوره دارد خواهید داشت.

خنک کردن خانه بدون کولر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.