پنجشنبه، ۰۲ مرداد ۹۹ - ۱۱:۲۷
خنک کردن سریع نوشیدنی

خنک کردن سریع نوشیدنی در این این روزها که تابستان گرمی را سپری می کنیم کاربرد زیادی خواهد داشت. برای آشنایی با این…

خنک کردن سریع نوشیدنی در این این روزها که تابستان گرمی را سپری می کنیم کاربرد زیادی خواهد داشت. برای آشنایی با این روش ساده در ادامه با ما همراه شوید.

شما می توانید یک بطری نوشیدنی ولرم یا گرم را در عرض دو دقیقه خنک کنید زیرا این کار ترفند مخصوص به خود را دارد. در این مطلب روزیاتو به شما آموزش می دهیم چطور نوشیدنی تان را زود، تند و سریع خنک و دلچسب کنید.

در این روزهای گرم تابستان، وقتی هوای بیرون بسیار گرم و طاقت فرسا است، ممکن است هر کس مدت ها منتظر خنک شدن نوشیدنی مورد علاقه اش شود؛ نوشابه، آبمیوه یا چای سرد. متاسفانه تا زمانی که نوشیدنی ما به اصطلاح یخ نباشد یعنی به دمای نزدیک به یخ نرسد راضی نمی شویم و به دلمان نمی چسبد. اما ممکن است همیشه یخچال و فریزر در اختیارمان نباشد یا وقت کافی برای انتظار کشیدن و خنک شدن نوشیدنی خود نداشته باشیم. خوشبختانه، امروز با این ترفند جدیدی که یاد می گیرید، جای نگرانی نخواهید داشت زیرا ترفند ما به شما کمک می کند نوشیدنی خود را طی چند دقیقه کوتاه، خنک و نوش جان کنید.

 

یک اتفاق ناامیدکننده

اگر هوای بیرون گرم است و شما به سوپرمارکت یا فروشگاه مواد غذایی می روید تا نوشیدنی دلخواه و خنکتان را بخرید، شاید گاهی اوقات پیش بیاید که همه نوشیدنی های خنک تمام شده و فقط نوشیدنی های گرم باقی مانده باشد. یا، حتی بدتر، فروشگاهی که برای خرید نوشیدنی به آن مراجعه کردید، اصلا نوشیدنی خنک نمی فروشد. این خیلی مایوس کننده است زیرا هیچ کس دوست ندارد نوشیدن نوشابه یا آبمیوه گرم را تجربه کند. اگر بخواهید نوشیدنی خود را در یخچال بگذارید تا خنک شود شاید لازم باشد حدود یک ساعت برای خنک شدن آن انتظار بکشید.

اما به شما مژده می دهیم که دیگر جای نگرانی نیست زیرا با یک ترفند هوشمندانه می توانید کار درست را انجام دهید و نوشیدنی خود را در مدت زمان ۲ دقیقه خنک کنید. اصلا هم نیازی به یخچال نخواهید داشت.

خنک کردن سریع نوشیدنی

خنک کردن سریع نوشیدنی

چیزهایی که لازم دارید

خب، حالا دوست دارید بدانید برای خنک کردن نوشیدنی ولرم یا گرم خود در عرض دو دقیقه چه چیزهایی لازم دارید؟ خیلی ساده است:

یک کاسه یا ظرف بزرگ
آب
قالب یخ
نمک

خنک کردن سریع نوشیدنی

خنک کردن سریع نوشیدنی

روش خنک کردن سریع یک بطری نوشیدنی گرم:

ظرف یا پیاله بزرگی که در اختیار دارید را پر از آب کنید و چند تکه یخ داخل آن بیندازید.
کمی نمک هم در آب بپاشید.
بطری (یا بطری های) نوشیدنی خود را داخل ظرف فرو ببرید و حدود یک دقیقه هم بزنید.
بعد از این مرحله، بگذارید بطری نوشیدنی یک دقیقه دیگر داخل ظرف بماند.

حالا نوشیدنی شما به اندازه یخ خنک شده و آماده نوشیدن است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.