دوشنبه، ۱۹ خرداد ۹۳ - ۰۱:۳۳

به گزارش خبرنگار کلینیک باشگاه خبرنگاران، محققان مي گويند خوابيدن سبب افزايش کارآيي مغز شده به طوري که راندمان آن تا 50 درصد…

به گزارش خبرنگار کلینیک باشگاه خبرنگاران، محققان مي گويند خوابيدن سبب افزايش کارآيي مغز شده به طوري که راندمان آن تا 50 درصد افزايش پيدا مي کند.
 
محققان عصب شناس دانشگاه نيويورک براي اولين بار پي بردند که خواب از ابتلا به آلزايمر در بين بيماران کاسته و باعث مي شود که پروتئين هاي سرکش بيماري آلزايمر به دام بيافتد.
 
در مطالعه ي اخير که بر روي موش هاي آزمايشگاهي صورت گرفت ثابت شد که خواب ارتباط بين سلول هاي مغز و بخش حافظه را افزايش داده و عملا کارآيي اين بخش را بهبود مي بخشد.
 
دانشمندان ميکروبیولوژي با استفاده از الگوريتم مهره دارها سيگنال الکتريک از سلول عصبي را استفاده کرده است و در آن خواب نقش مهمي در يادگيري حافظه ايفا مي کند.
 
محققان در اين الگوريتم سلول هاي مغزي را شبيه سازي کرده و اطلاعات را بازيابي کرده و ناحيه هاي قشر هاي مغز را بازسازي کردند.
 
آنها اظهار اميدواري کردند با اين روش و خواب مي توان بيماري آلزايمر را بهتر شناسايي کرده و سبب بهبود و بازيابي مغز خواهد شد.

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.