سه شنبه، ۲۰ خرداد ۹۳ - ۰۱:۲۵

به گزارش خبرنگار مهر، رحیم میدانی با تاکید بر اینکه اگرچه ایران در کشوری خشک و نیمه‌ خشک قرار گرفته و ما در…

به گزارش خبرنگار مهر، رحیم میدانی با تاکید بر اینکه اگرچه ایران در کشوری خشک و نیمه‌ خشک قرار گرفته و ما در این شرایط زندگی می‌کنیم گفت: اما باید با همین شرایط و منابع، مدیریت بخش آب را اداره کنیم.

معاون وزیر نیرو در امور آب و آبفا اظهارداشت: باید این اقلیم را به‌ عنوان یک واقعیت بپذیریم و این کشور را در همه بخش‌ ها و به‌ ویژه بخش آب درست مدیریت کنیم.

میدانی با بیان اینکه در فرهنگ‌ سازی تنها نباید فشار بر روی عامه باشد افزود: خواص جامعه باید در جریان مشکلات بخش آب کشور باشند زیرا ما هنوز نتوانسته‌ ایم مسائل آب را در بین خواص جامعه و ذینفعان حل کنیم و کسانی که در بخش آب اثرگذارند، از مشکلات بخش آب اطلاع ندارند.

وی ادامه داد: مدیریت آب یک مدیریت چند انضباطه است و همه باید در چرخه مدیریت آب شریک باشند. معاون وزیر نیرو در امور آب و آبفا با بیان اینکه بخشی از مدیریت آب حکمرانی است گفت: حضور بهره‌ برداران باید در مدیریت آب پُررنگ باشد و در سرلوحه برنامه‌ های ما قرار بگیرد، ضمن اینکه قوانین نیز باید تجدید شود.

این مقام مسئول در وزارت نیرو با بیان اینکه در اوایل انقلاب ما هیچ چیزی از سدسازی نمی‌دانستیم گفت: امروز به برکت انقلاب در ساخت تجهیزات صنعت آب و برق، تصفیه‌ خانه‌های آب و فاضلاب و ایستگاه‌های پمپاژ خودکفا بوده و در تعامل با جهان هستیم.

میدانی تصریح کرد: نقاط ضعف نیز باید در کنار نقاط قوت دیده شود و تغییر رویکردهایی در آب لازم است. وی افزود: در مدیریت بخش آب کشور، باید پیامدهای زیست‌ محیطی به حداقل برسد.

معاون وزیر نیرو در امور آب و آبفا با بیان اینکه پیش‌ بینی شده تا بخش اعظمی از پژوهش‌ ها در موسسه تحقیقات آب صرف بحث تغییر اقلیم شود تاکید کرد: ما در کشور متخصصان ارزشمندی در بحث تغییر اقلیم داریم و روابط عمومی‌ ها باید منشا تحولات فرهنگی باشند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.