دوشنبه، ۲۰ آذر ۹۶ - ۰۲:۳۵
خواص درمانی آلوئه ورا

قبل از توضیح در مورد خواص درمانی آلوئه ورا Aloe vera بد نیست بدانید که گیاه آلوئه ورا که با نام های صبر زرد…

قبل از توضیح در مورد خواص درمانی آلوئه ورا Aloe vera بد نیست بدانید که گیاه آلوئه ورا که با نام های صبر زرد طبی ، شب‌ یار از سردهٔ سِگِل‌ها راسته مارچوبه‌ای‌ ها تیره سریشیان و از گیاه بومی آفریقای شمالی است. گیاهی که بر خلاف ظاهرش دارای خواص درمانی بسیار زیادی است. در ادامه با میهن پست همراه شوید.

بر اساس شواهد و یافته های علمی خواص درمانی آلوئه ورا یکی دو تا نیستند مثلا آلوئه ورا می‌تواند هایپرگلیسمی مزمن و مشکلات ناشی از چربی بالا را که در بیماران مبتلا به دیابت کاهش دهد. این مشکلات در بیماران دیابتی رایج بوده و یکی از علل اصلی بروز مشکلات قلبی عروقی هستند؛ بنابراین می‌توان عنوان داروی طبیعی دیابت را نیز به لیست فواید آلوئه ورا افزود.

خواص درمانی آلوئه ورا

خواص درمانی آلوئه ورا از آن جهت مورد توجه مبتلایان به دیابت قرار گرفته است که در یک آزمون بالینی ۷۲ زن مبتلا به دیابت شرکت کردند. به‌ دسته‌ای از بیماران روزانه یک قاشق غذاخوری ژل آلوئه ورا و به دسته‌ی دیگر یک دارونما به مدت ۶ هفته داده شد. قند خون و تری‌گلیسرید بیمارانی که آلوئه ورا مصرف کردند، به‌طور چشمگیری کاهش یافت. در آزمون بعدی تأثیر آلوئه ورا و دارونما به همراه داروی کاهش قند خون گلی‌بن‌کلامید مورد ارزیابی قرار گرفت. در این آزمون نیز زمانی که آلوئه ورا به همراه گلی‌بن‌کلامید مورد استفاده قرار گرفت، تأثیر بسیار بیشتری از مصرف دارونما به همراه گلی‌بن‌کلامید نشان داد.

خواص درمانی آلوئه ورا

ژل آلوئه ورا

تقویت دستگاه ایمنی از دیگر خواص آلوئه ورا است ، چرا که آنزیم‌های موجود در آلوئه ورا پروتئینی را شکسته و آن را به اسیدهای آمینه تبدیل کرده و در اختیار سلول‌ها قرار می‌دهد. آنزیم برادی‌کیناز موجود در آلوئه ورا به دستگاه ایمنی در نابودی عفونت‌ها کمک می‌کند.

از دیگر خواص درمانی آلوئه ورا تامین روی مورد نیاز بدن است چرا که عنصر روی برای عملکرد مناسب دستگاه ایمنی ضروری است. مصرف آلوئه ورا می‌تواند کمبود روی را جبران کرده و دستگاه ایمنی را تقویت کند. روی به بهبود بیماری‌ها، نابودی باکتری‌ها و محافظت غشای سلولی کمک می‌کند. روی قسمتی از ساختمان گیرنده‌های هورمونی و پروتئین‌هایی است که در سلامتی، تنظیم حالت روحی و عملکرد دستگاه ایمنی نقش دارند.

خواص درمانی آلوئه ورا

البته مصرف آلوئه ورا به سلامت دندان‌ها هم کمک می‌کند و خاصیت ضدعفونی‌کنندگی ، ضد التهابی، ضدویروسی و ضدقارچی هم دارد و بدون بروز حساسیت و عوارض جانبی ، عملکرد دستگاه ایمنی را بهبود می‌بخشد.

 آلوئه ورا با نفوذ به عمق سلول ها و تأثیر بر روی DNA آنها از تغیر شکل آنها بر اثر عوامل بیرونی جلو گیری کرده و عمر سلول ها رانیز افزایش می‌دهد که همین تأثیر را هم بر روی ویروس‌هایی که به بدن وارد می‌شوند می‌گذارد که با افزایش عمر ویروس‌هایی که ابتدا به بدن راه یافته‌اند وجلو گیری از تغیر شکل و جایگزینی سریع آن ها به سیستم ایمنی بدن فرصت ایجاد پادتن‌های مناسب و کافی را می‌دهد و در مقابل ویروس‌هایی که رمز ماندگاریشان در دنیا تغیر شکل سریعشان است ، می‌توان از این گیاه برای جلو گیری از تغیر شکل سریع آن ها در درمان و ساخت واکسن علیه این ویروس ها استفاده کرد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.