جمعه، ۲۵ مهر ۹۳ - ۰۳:۲۸

امام جمعه اصفهان گفت: امروز عمق جنایت‌های گروه سلفی تکفیری داعش تا به آنجا پیش رفته است که شیعیان را به تحریف قرآن…

امام جمعه اصفهان گفت: امروز عمق جنایت‌های گروه سلفی تکفیری داعش تا به آنجا پیش رفته است که شیعیان را به تحریف قرآن و گنجاندن سوره کافرون به آیات شریفه این کتاب آسمانی متهم می‌کنند.

به گزارش خبرنگار سرویس خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا) منطقه اصفهان، سید یوسف طباطبایی نژاد در ششمین اجلاسیه شهدای طلاب و روحانی استان اصفهان که در محل همایش‌های ناحیه مقاومت امام صادق (ع) برگزار شد اظهار کرد: برای تبیین این موضوع که گروه‌های سلفی، تکفیری و تروریستی با نام اسلام از کجا شکل گرفته‌اند باید تاریخ اسلام را مورد بررسی و کنکاش قرار داد تا به ریشه بروز انحرافات در این دین الهی پی برد. امروز عمق جنایت‌های گروه سلفی تکفیری داعش تا به آنجا پیش رفته است که شیعیان را به تحریف قرآن و گنجاندن سوره کافرون به آیات شریفه این کتاب آسمانی متهم می‌کنند و می‌گویند در آیه آخر این سوره آمده است “دین شما برای خودتان، و دین من برای خودم” که این مخالف مشی داعش است بنابراین خوانده شدن این سوره در میان اهالی داعش منع شده است.

وی با اشاره به سابقه شش ساله برگزاری ششمین اجلاسیه شهدای طلاب و روحانی استان اصفهان اظهار کرد: هر ساله این مراسم پس از برگزاری یادواره‌های مختلف شهدای طلاب و روحانی سراسر شهرستان‌های استان به منظور پاسداشت یاد و خاطره شهدای روحانی در شهر اصفهان برپا می‌شود.

طباطبایی نژاد با تاکید بر اینکه هدف از برگزاری این اجلاسیه به رخ کشیدن مقام و مرتبه شهدای طلبه و روحانی نیست، افزود: شهدای روحانی فرزندان مردم هستند بنابراین فخر فروشی از طریق به رخ کشیدن شهادت آنها در پیشگاه مردم کار عبث و بیهوده‌ای است چرا که در میان رهبران همه مکاتب و مسلک‌های مختلف دینی در جهان تنها روحانیون شیعه هستند که پیش از دیگران برای آنچه مردم را به آن راهنمایی می‌کنند پیشتاز می‌شوند.

امام جمعه اصفهان با اشاره به حدیثی از امیر المومنین علی (ع) درباره لزوم دستگیری از مردم و پیشتازی بر حل مشکلات گفت: رهبر و مقتدای روحانیون شیعه، علی (ع) است و اگر طلاب و روحانیون مذهب شیعه در هر برهه‌ای از تاریخ انقلاب اسلامی و حتی پیش از آن مردم را به حضور یا فعالیت در بخشی دعوت کرده‌اند خود نیز به تاسی از مولا و مقتدای خود پا به پای مردم در صحنه حاضر بوده‌اند و صداقت خود را در عمل نشان داده‌اند.

رییس کنگره شهدای طلاب و روحانی استان اصفهان با اشاره به اینکه فداکاری از جان و مال مهمترین نشانه صداقت انسان است، ادامه داد: با وجود اینکه از دیدگاه قرآن کریم، فرد مومن کسی است که به خدا و رسول او ایمان بیاورد اما این کافی نیست چرا که ابلیس نیز تا این حد از ایمان را در زبان و قلب خود داشت و به همین دلیل نیز زمانی که از درگاه باری تعالی رانده شد خطاب به خداوند گفت که “خداوندا تا روز قیامت به من فرصت بده” بنابراین او هم به روز قیامت ایمان داشت و هم می‌دانست که همه امور با خواست و اراده خداوند صورت می‌گیرد اما آنچه معیار واقعی ایمان هر انسانی را نشان می‌دهد و به عبارتی “ایمان سنج” او شناخته می‌شود میزان فداکاری او از جان و مال خویش است.

طباطبایی نژاد با تاکید بر اینکه روحانیون لباس خود را تنها برای هدایت مردم به تن کرده‌اند، خاطرنشان کرد: امام صادق (ع)در حدیثی علمای شیعه را نگهبان مرزهای فکری و عقیدتی مسلمانان خطاب کرده است چرا که شیطان عزم خود را برای هدف قرار دادن عقاید مسلمان ضعیف‌تر جزم کرده است، با این حال تاریخ جهان شیعه نشان می‌دهد که حضور دائمی روحانیون دلسوز و آگاه و نگهبان، میزان کج روی‌ها در این مذهب را به شدت کاهش داده است به طوری که به عنوان مثال در میان شیعیان کسی قائل به تجسم خداوند نیست.

وی درباره مصادیق کج‌روی در اسلام اظهار کرد: در طول تاریخ اسلام برخی از روی شرک و کفر قائل به تجسم خداوند شدند و برخی دیگر اعمال و رفتار انسان را آمیخته با جبر دانستند و به همین دلیل نیز عملا منکر ثواب و عقاب جهان آخرت و وجود دنیایی پس از مرگ شدند و یا خداوند را به تفویض اختیار به انسان متهم کردند در حالی که همه این موارد جزء کج‌روی در اسلام محسوب می‌شود.

رییس کنگره شهدای طلاب و روحانی استان اصفهان به امنیت حاصل از انقلاب ایران در میان سایر انقلاب‌های جهانی اشاره کرد و گفت: روحانی شهید ایرانی در زمان خدمت خود در جبهه‌های حق علیه باطل نه تنها نقش روشنگری خود را به خوبی ایفا کرده بلکه در جذب نیروهای جوان به جبهه‌ها نیز نقش مهمی را ایفا کرده است. حضور آحاد جامعه در جبهه‌ها و نبرد با دشمن بعثی به رهبری امام خمینی (ره) باعث شد که دشمنان غربی و شرقی ایران اسلامی برای همیشه فکر تجاوز و حمله به خاک ایران را از سر بیرون کنند.

طباطبایی نژاد، شیوع مواد مخدر در بین ایرانیان را خطرناک‌تر از خطر داعش توصیف کرد و ادامه داد : امروز دختران و زنان زیادی برای تامین هزینه مواد مخدر خود دست به خودفروشی می‌زنند و چه بسیار مردان معتادی که برای به دست آوردن یک وعده مواد مخدر خود زنان و دختران خود را در معرض شیادان و فرصت طلبان قرار می‌دهند آمار مربوط به این پدیده ها در ایران و اصفهان تکان دهنده است.

وی با سیاسی خواندن آلودگی ایرانیان به مواد مخدر تصریح کرد: امروز هر زن معتاد به هرویین توانایی معتاد کردن 12 نفر دیگر را دارد و بر اساس اطلاعات پلیس ناجا بیشتر دله دزدی‌ها برای تامین مواد مخدر صورت می گیرد، بنابراین لازم است در مجالس، محافل و تکایا درباره خطرات این عامل شوم که زندگی ایرانیان را تهدید می کند سخنرانی شود و روحانیون به صورت جدی وارد عرصه روشنگری شوند.

انتهای پیام

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.