یکشنبه، ۱۷ اسفند ۹۳ - ۰۸:۲۶

به گزارش میهن پست – در اطراف همه ما ، در بین دوستان ، جمع فامیل و حتی در محله های اطراف حتماً…

به گزارش میهن پست – در اطراف همه ما ، در بین دوستان ، جمع فامیل و حتی در محله های اطراف حتماً یک یا چند فرد دوقلو پیدا خواهد شد ، دوقلوهایی همسان یا غیر همسان و یا دوقلوهایی عجیب مانند این دو خواهر انگلیسی که باور کردن دو قلو بودنشان برای هر فردی بسیار سخت غیر قابل باور است.وقتی لوسی و ماریا آیلمر به مردم می‌گویند که دوقلو هستند، ناباوری را در چهره آنها می‌بینند. این دو دختر ۱۸ ساله اهل گلاستر انگلیس هستند. آنها دو تا از پنج فرزند یک پدر سفیدپوست و یک مادر نیمه جامائیکایی هستند.

خواهران دو قلو سفید و سیاه پوست در دوران نوجوانی

خواهران دو قلو سفید و سیاه پوست در دوران نوجوانی

شاید بعضی از شماها تصور کنید که دوقلو بودن، مترادف است با شباهت‌های ظاهری بسیار زیاد. اما خب، اگر بدانید که دوقلویی انواع مختلفی دارد، دیگر متعجب نخواهید شد.

black-white-skin-twin-sisters-lucy-maria-aylmer-17

در دوقلویی همسان، تخمکی که با یک اسپرم بارور شده، تقسیم می‌شود و دو جنین را به وجود می‌آورد و از آنجا که ماده ژنتیکی این دو جنین یکسان است، شباهت آنها هم بسیار زیاد است. به این نوع دوقلویی تک تخمکی یا مونوزیگوت گفته می‌شود.

black-white-skin-twin-sisters-lucy-maria-aylmer-21

البته دوقلوهای همسان هم ممکن است کاملا شبیه هم نباشند، چون شرایط داخل رحم یا شرایط بیرونی بعد از تولد، برخی از جهش‌های ژنتیکی و نیز بروز متفاوت ژن‌ها، باعث ایجاد تفاوت در دوقلوهای همسان هم می‌شود.

خواهران دو قلو سفید و سیاه پوست در دوران جوانی

نوع دیگر دوقلویی، وقتی پیش می‌آید که در یک سیکل، دو تخمک از تخمدان آزاد بشود و هر یک از آنها با یک اسپرم بارور شوند. میزان شباهت دوقلوهایی اینچنینی که دوتخمکی یا دی زیگوت نامیده می‌شوند، درست به اندازه شباهتی است که هر خواهر برادری ممکن است به خواهر و برادر دیگر داشته باشد.

black-white-skin-twin-sisters-lucy-maria-aylmer-16

در مورد لوسی و آیلمر، چیزی که باعث تعجب اطرافیان و دوستان آنهاو رسانه‌ای شدن قضیه شده، تفاوت قابل توجه رنگ پوست و موهای آنهاست. لوسی بور و موقرمز است، در صورتی که ماریا پوست تیره‌ای دارد و موهای فرفری تیره دارد.

خانواده خواهران دو قلو

خانواده خواهران دو قلو

black-white-skin-twin-sisters-lucy-maria-aylmer-13

black-white-skin-twin-sisters-lucy-maria-aylmer-12

به طور متوسط از هر ۸۰ حاملگی، یکی منجر به حاملگی دوقلویی می‌شود و از هر ۲۵۰ تا یکی منجر به حاملگی دوقلوی تک تخمکی می‌شود.

منبع:afrossip

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *