دوشنبه، ۲۸ مهر ۹۳ - ۰۷:۴۹

دبیر اجرایی ششمین همایش بین الملی ادیان توحیدی گفت: اطلاع‌رسانی ششمین همایش در سطح جهانی بوده و به تمام خواهر خوانده های اصفهان…

دبیر اجرایی ششمین همایش بین الملی ادیان توحیدی گفت: اطلاع‌رسانی ششمین همایش در سطح جهانی بوده و به تمام خواهر خوانده های اصفهان نیز اطلاع رسانی شده است.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)، منطقه اصفهان، فریبرز راهدان امروز(دوشنبه) در جمع خبرنگاران با بیان اینکه 16 بهمن ماه در روز پنج شنبه در هتل عباسی ششمین همایش بین المللی ادیان توحیدی برگزار می شود، اظهار کرد: همایش دارای دو بخش است که در نشست صبح نمایندگان و سران و مدیران ادیان ارامنه، زرتشتیان، کلیمیان، صابئین و آشوریان حاضر در ایران برگزار می شود.

وی افزود: بخش تخصصی و علمی همایش دارای چهار محور است که شامل کلیات، جایگاه ادیان توحیدی در عرصه فرهنگی(فرصت‌ها و چالش‌ها)، ادیان توحیدی مناسبات فرهنگی و کارکردهای فرهنگی بین المللی و ادیان توحیدی و حقوق مدرن است.

دبیر اجرایی ششمین همایش بین الملی ادیان توحیدی با بیان اینکه ارایه دهندگان برتر در ششمین همایش حضور خواهند داشت، گفت: علاوه بر دانشجویان، طلاب و اساتید شرکت کنندگان خارجی نیز خواهیم داشت.

راهدان با بیان اینکه این همایش در سطح جهان اطلاع رسانی شده است، اضافه کرد: به کشورهایی که با جمهوری اسلامی رایزنی فرهنگی دارند و تمام خواهر خوانده‌های اصفهان نیز اطلاع رسانی شده است.

وی به ویژگی‌های همایش اشاره کرد و ادامه داد: با توجه به ظهور عناصر و گروه‌های افراطی در خاورمیانه و جنایات رژیم صهیونیستی در غزه که نوعی مقابله با افراط گرایی دینی محسوب می‌شود، فعالیت‌های بین ادیانی اهمیت ویژه دارند، هم‌چنین تنوع شرکت کنندگان کشوری، نهادهای علمی و نهادهای استانی از جمله ویژگی‌های این همایش است.

هم‌چنین، رییس کمیته داوران ششمین همایش بین المللی ادیان توحیدی گفت: از اواسط شهریور ماه تا 15 آبان ماه چکیده مقالات به دبیر خانه ارسال می‌شود و 30 آذرماه نتایج مقالات اعلام می‌شود.

جعفریان با بیان اینکه شش نشست علمی داریم که دو مورد آن برگزار شده است، گفت: مقالات برگزیده در فصل نامه علمی و پژوهشی الهیات تطبیقی چاپ می شوند.

رییس کمیته داوران ششمین همایش بین المللی ادیان توحیدی ادامه داد: این همایش پاسخ به این پرسش است که با وجود فرقه‌گرایی در کل دنیا باز هم شاهد حضور جمعی ادیان در کنار هم هستیم.

انتهای پیام

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.