جمعه، ۱۶ خرداد ۹۳ - ۱۱:۰۷

به طور کلی اکثر خودروهای تولید داخل بین 10 تا 20 درصد بیش از قیمت واقعی خود عرضه می شود این در حالی…

به طور کلی اکثر خودروهای تولید داخل بین 10 تا 20 درصد بیش از قیمت واقعی خود عرضه می شود این در حالی است که این افزایش قیمت هیچ منطقی ندارد.

علی علیلو عضو فراکسیون اصولگرایان رهروان ولایت مجلس شورای اسلامی در گفت و گو با خبرنگار مجلس نیوز (پایگاه خبری فراکسیون اصولگرایان رهروان ولایت مجلس شورای اسلامی) با اشاره به افزایش قیمت اخیر خودروها در این بازار گفت: افزایش قیمت خودروها منطقی نیست اما متاسفانه خودروسازان هزینه سوءمدیریت را از جیب مردم می پردازند به این معنی که نمی توانند به درستی هزینه های خود را مدیریت کنند به همین دلیل قیمت خودرو باید افزایش یابد.

 

نماینده مردم شبستردر مجلس شورای اسلامی در ادامه این مطلب افزود: من تصور نمی کنم امکان کاهش قیمت خودرو در کشور نباشد بلکه به نظر می رسد در بین خودروسازان اراده‌ای برای کاهش قیمت خودرو وجود ندارد چرا که به روش علمی و کارشناسی می توان اثبات کرد که می توان قیمت خودرو را کاهش داد.

 

علیلو هم چنین تصریح کرد: افزایش قیمت خودرو در شرایط فعلی منطقی نیست وبا هیچ قاعده ای نمی خواند و بعضا خودروهای تولید داخل بین 10  تا 20 درصد بیش از قیمت واقعی خود عرضه می شود به طور مثال خودروی ال نود حدود  ۱۰ میلیون تومان گرانتر از قیمتی واقعی به مشتری عرضه شود.

 

وی با انتقاد از غفلت مدیران خودروسازی در خصوص کلاهبرداری رنو از ایران تصریح کرد: کاهش قیمت خودرو و افزایش کیفیت در خودرو داخلی امکانپذیر است  به شرط آن که بازار رقابتی ایجاد شود و قیمت همه کالاها ازجمله خودرو در بازار تعیین شود.

عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس و  رییس هیات تحقیق و تفحص از خودرو تاکید کرد: افزایش کیفیت خودرو درصحنه عمل و رقابت جایگاه خود را پیدا می کند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.