یکشنبه، ۰۱ مرداد ۹۶ - ۱۱:۴۶
خودروهای خودران

اگر چه صنعت خودروهای خودران و یا خودروهای بدون راننده ، از آغاز معرفیشان به پیشرفت‌های قابل توجهی دست یافته است ، اما…

اگر چه صنعت خودروهای خودران و یا خودروهای بدون راننده ، از آغاز معرفیشان به پیشرفت‌های قابل توجهی دست یافته است ، اما هنوز شناسایی وسایل نقلیه سبک به ویژه دوچرخه‌ها با داشتن الگوهای حرکتی نامشخص ، بزرگترین چالش برای این صنعت محسوب می‌شود. در ادامه با میهن پست همراه شوید.

استیون اشلیدور ، مهندس و محقق واحد تحقیقات دانشگاه کالیفرنیا معتقد است که دوچرخه‌ها در گروه سخت‌ترین اشیاء قابل تشخیص در خیابان و جاده هستند، چرا که پیش‌بینی حرکات این وسایل نقلیه سبک و پرطرفدار با بهترین سیستم‌های امروزی تقریبا غیر ممکن است.

شناسایی دوچرخه‌ها توسط خودروهای خودران با در نظر گرفتن ابعاد کوچک ، سرعت و حرکات غیر قابل تشخیص دوچرخه سواران ، مستلزم داشتن حسگرهای بسیار پیشرفته و سرعت پردازش بالای اطلاعات در خودروهای خودران خواهد بود که البته  تنوع شکل ظاهری دوچرخه‌ها و نصب وسایل اضافی ، شناسایی را تقریبا غیر ممکن می‌سازد.

 خودروهای خودران

خودروهای خودران

از زمان معرفی اولین سری از خودروهای خودران، همیشه این نگرانی مطرح بود که آیا این وسایل هوشمند قادر به شناسایی هر نوع محرک خارجی هستند یا نه؟ ه رچند که شناسایی وسایل با ابعاد مشخص مثل خودروها راحت‌ تر از هر وسیله‌ دیگری است، اما با پیشرفت روزافزون سیستم‌های پردازش سریع اطلاعات ورودی از حسگرها ، شناسایی دوچرخه‌سواران همواره یک چالش پیش‌ روی این صنعت محسوب می‌شود.

محققان بر این باورند که پیش‌بینی هرچه دقیق‌تر حرکات دوچرخه‌ها نیازمند فناوری فراتر از حسگر و پردازش اطلاعات است. این فناوری باید مجهز به یک الگوریتم هوشمند محاسباتی باشد تا بتواند حرکات دوچرخه‌ها را با توجه به تجربیات قبلی پیش‌بینی کند.

[highlight]منبع[/highlight]   AP

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *