یکشنبه، ۰۷ آذر ۹۵ - ۰۹:۰۷
خودروهای مناطق آزاد

ممنوعیت تردد خودروهای مناطق آزاد در سایر استان های کشور در حالی با دستور گمرک جمهوری اسلامی ایران به‌ طور رسمی اعلام شده است که…

ممنوعیت تردد خودروهای مناطق آزاد در سایر استان های کشور در حالی با دستور گمرک جمهوری اسلامی ایران به‌ طور رسمی اعلام شده است که از این به بعد ورود خودروهای مناطق آزاد به داخل دیگر شهرها (حتی به‌صورت موقت) ممنوع خواهد بود و البته با توجه به بخش‌نامه‌ی مرکز واردات و امور مناطق آزاد گمرک جمهوری اسلامی ایران، ورود خودروهای مناطق آزاد به داخل کشور، حتی به‌صورت موقت نیز تا طالاع ثانوی متوقف شده است. در ادامه با میهن پست همراه شوید.

مرکز واردات و امور مناطق آزاد گمرک جمهوری اسلامی ایران در نامه‌ای از گمرک‌های مناطق آزاد کشور درخواست کرد ضمن لغو دستورالعمل‌های قبلی در مورد تردد خودروهای مناطق آزاد به شهرهای دیگر – جز محدوده تعیین شده تردد – از قبول کردن هرگونه درخواست ورود موقت خودروهای این مناطق به با سایر استان ها که مناطق آزاد نیستند خودداری کنند.

خودروهای مناطق آزاد

دستور مذکور از گمرک جمهوری اسلامی ایران به گمرک‌های منطقه‌های آزاد ارس، اروند، انزلی، قشم، چابهار و کیش به منظور ممنوعیت تردد خودروهای مناطق آزاد ابلاغ شده است و بدین ترتیب تمام دستورالعمل‌های سابق مبنی بر ورود موقت خودروهای پلاک شده در مناطق آزاد به کل کشور، لغو شده است.

البته باید گفت که بر اساس ماده‌ی ۱۶ آیین‌نامه‌ی راهنمایی و رانندگی مناطق آزاد تجاری؛ وسیله نقلیه‌ای که در مناطق آزاد شماره‌گذاری شده است، می‌تواند پس از تشریفات گمرکی، مجوز تردد موقت در سایر نقاط ‌کشور دریافت کند موضوع که به تازگی طی بخشنانه ای ممنوع اعلام شده است.

خودروهای مناطق آزاد

بد نیست بدانید که ورود خودروهای خارجی یا به اصطلاح خودروهای مناطق آزاد به مناطق آزاد کشور تا به امروز بدون پرداخت حق گمرک انجام می‌شود و همین امر باعث شده است که قیمت و تنوع خودروهای وارداتی در این مناطق بسیار متنوع و ارزان قیمت باشد.

[highlight]منبع[/highlight] : [highlight]تسنیم[/highlight]

4 دیدگاه برای “اعلام ممنوعیت تردد خودروهای مناطق آزاد در سایر استان های کشور”

 1. پیمان گفت:

  خیلی بد شد

 2. چومان گفت:

  حتما دلیل خاصی داره

 3. میدیا گفت:

  بنظرم ماهم خروج پراید رو ممنوع کنیم

 4. سینا گفت:

  اخه چه دلیلی داره

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.