جمعه، ۰۲ تیر ۹۶ - ۱۲:۵۳
خودروی پرنده Pal-v

خودروی پرنده Pal-v ساخت کشور هلندی در حالی به زودی تولید انبوه خواهد شد که این خودروی پرنده و طبق برنامه ریزی های…

خودروی پرنده Pal-v ساخت کشور هلندی در حالی به زودی تولید انبوه خواهد شد که این خودروی پرنده و طبق برنامه ریزی های شرکت تولید کننده آن تا سال آینده میلادی ابتدا در این کشور و بعد در کشورهای درخواست کننده به پرواز در می‌آیند. در ادامه با میهن پست همراه شوید.

خودروی پرنده Pal-v که در واقع در قالب یک استارتاپ بنام پال وی Pal-v در هلند ارائه شده ، نمونه در حال تکمیل این خودروی پرنده تا سال آینده میلادی به رونمایی و در حالی به بازار خواهد آمد که نمونه اولیه این خودرو پرنده 5 سال قبل عرضه شده است.

جالب ایت بدانید که خودروی پرنده Pal-v ساخت کشور هلند در حالت بسته بودن ملخ‌ ها می تواند همانند یک خودرو در خیابان به حرکت در می‌آید چرا که همانند یک خودرو عادی طول این خودرو پرنده 4 متر و عرض آن 2 متر بوده و به قدری جمع و جور است که به راحتی می‌تواند در هر پارکینگی جای گیرد.

متخصصان استارتاپ خودروی پرنده Pal-v پس از آزمایش این خودروی جدید در خیابان و در آسمان،نتایج آن را موفقیت آمیز اعلام کرده اند اما این استارتاپ به دلیل هزینه‌های بالا ، تکمیل نمونه اولیه این خودرو را متوقف ساخته اما مدل نهایی آن در حال تکمیل بوده و تا سال آینده آماده عرضه در بازار خواهد شد.

توضیح بیشتر در خصوص فرایند ساخت خودروی پرنده Pal-v ساخت کشور هلند این که 40 مهندس در نزدیکی آمستردام دور هم جمع شده و نزدیک به 20 سال است که روی این ایده کار می‌کنند چرا که ترکیب ویژگیهای و توانایی‌های یک خودور با یک دستگاه پرنده کار آسانی نیست.

به عبارتی دیگر یکی از مشکلاتیکه مهندسان در روند ساخت خودروی پرنده Pal-v با آن مواجه هستند مسئله وزن است زیرا پایین نگه داشتن وزن این خودرو و رساندن آن به وزنی که هم برای جاده و هم برای پرواز در آسمان مناسب باشد کار آسانی نیست و همچنین مقررات وضع شده برای پرواز در آسمان و حرکت در خیابان نیز باید در نظر گرفته شود زیرا این قوانین گاهی با یکدیگر همخوانی ندارند.

این مهندسان سالها برای دستکاری موتور یک خودرو وقت صرف کردند تا بتواند به طور همزمان موتور یک هواپیما هم باشد.زیرا این دو مسئله کاملا متفاوت است. سرمایه گذاران نیز با میلیون‌ها یورو کمک مالی،این استارتاپ را در رسیدن به هدف یاری کردند.

مهندسان این پروژه در ابتدا کار را آسان تصور می‌کردند اما با گذشت زمان دریافتند که این کار ترکیبی از سخت کوشی به همراه اختراع بوده و بسیار سخت‌تر از تصور اولیه آنها است و در حال حاضر نیز بخش زمینی خودروی پرنده تکمیل شده است.

راندن با این خودرو احساس عجیبی را منتقل می‌کند چرا که سر پیچ‌های جاده،راننده احساس می‌کند که در حال موتور سواری است و حداکثر سرعت آن نیز 180 کیلومتر بر ساعت است.

البته فراموش نوشد که کابین پرواز این خودروی پرنده نیز تکمیل شده و تنها می‌بایست هر دو بخش را سرهم کرد. این خودرو پرنده مشکل ترافیک را برای شهرهای پر جمعیت برطرف کرده و با استفاده از آن دیگر خبری از ترافیک‌های شهری و از دست دادن زمان نبوده و مسافران به راحتی به مقصد خود می‌رسند.

در حالی قیمت این خودرو پرنده 500 هزار یورو بوده و شخصی قادر به پیش خرید آن است که علاقمندان زیادی به آزمایش این خودرو پرنده تمایل نشان داده‌اند به طوریکه هزاران نفر برای یکبار امتحان کردن آن داوطلب شده‌اند.

[highlight]منبع[/highlight]  pal-v

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *