یکشنبه، ۲۹ بهمن ۹۶ - ۰۸:۲۲
خودرو برقی تسلا

خودرو برقی تسلا الون ماسک در حالی به عنوان یکی از خبرسازترین خودروهای ساخته شده دست بشر تبدیل شده است که خودرو برقی رودستر یا…

خودرو برقی تسلا الون ماسک در حالی به عنوان یکی از خبرسازترین خودروهای ساخته شده دست بشر تبدیل شده است که خودرو برقی رودستر یا همان خودرو برقی تسلا موشک اسپیس ایکس به فضا ارسال شد.

خودرو برقی رودستر که به عنوان بخشی از محموله آزمایشی موشک فالکون هوی در 6 فوریه به فضا فرستاده شده است. در حالی که پروازهای آزمایش موشک معمولا دارای بارهای ساختگی هستند الون ماسک بنیانگذار شرکت اسپیس ایکس به جای محموله ساختگی ، خودرو برقی تسلا رودستر Tesla Roadster شخصی خود را با این موشک به فضا فرستاد.

هانورین استاد فیزیک دانشگاه تورنتو در خصوص آینده خودرو برقی تسلا در فضا به رسانه ها گفته است :

خودروی تسلا در نهایت با زمین و یا زهره برخورد خواهد کرد، اما احتمال وقوع این مورد حتی طی یک میلیون سال آینده بسیار پایین است.

خودرو برقی تسلا

هرچند که هدف ارسال خودرو برقی رودستر به فضا توسط ایلان ماسک به واسطه ی نداشتن ابزار علمی کاملا تبلیغاتی بود، اما در حال حاضر خودرو برقی تسلا الون ماسک در طبقه‌ بندی جسم نزدیک به زمین جای گرفته است که به عبارتی این خودرو تاریخ ساز در فهرست آزمایشگاه پیشرانش جت ناسا همراه با اشیا دیگر که به طور نسبی نزدیک به زمین هستند قرار گرفته است.

این گروه با استفاده از شبیه‌ سازی‌های مختلف توسط نرم‌افزار پیچیده‌ای که قابلیت جستجوی حرکت اشیا در فضا را دارد اعلام کردند:

احتمال برخورد خودروی تسلا با زمین و زهره طی یک میلیون سال آینده به ترتیب 6 و 2.5 درصد خواهد بود و همچنین اولین زمان نزدیک شدن خودرو برقی تسلا الون ماسک به مدار زمین در سال 2091 زمانی که چند صد هزار کیلومتر را طی کرده باشد خواهد بود.

خودرو برقی تسلا در فضا

مدار خودرو برقی تسلا در فضا

در حال حاضر این خودرو بر روی مدار مریخ و زمین است. به این معنی که در مسیر بیضوی حرکت می‌کند که بارها و بارها آن را فراتر از مریخ برده و سپس دوباره از سمت خورشید به زمین برمی‌گردد. مدار این خودرو با گذشت زمان وابسته به برخورد با زمین است، چون هرگونه تغییر کوچک در مسیر آن می‌تواند تاثیر زیادی بر مدار خودرو داشته باشد.

مسیر تسلا را می‌توان برای سال‌ها پیش‌بینی کرد، ولی پس از صدها سال و نزدیک شدن به زمین امکان پیش‌بینی دقیق مدار آن غیرممکن است. با این حال با مطالعه تعداد زیادی از شبیه سازی‌های مداری محققان توانستند با توزیع آماری نتایج احتمالی بالا را به دست آورند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *