پنجشنبه، ۰۷ دی ۹۶ - ۰۵:۴۲
خودرو برقی نیو ای اس 8 چینی

معرفی خودرو برقی نیو ای اس 8 چینی در حالی مورد توجه خاص طرفداران و کارشناسان خودرو قرار گرفته است که این خودرو…

معرفی خودرو برقی نیو ای اس 8 چینی در حالی مورد توجه خاص طرفداران و کارشناسان خودرو قرار گرفته است که این خودرو برقی از خودرو معرف تسلا سریعتر است . این خودرو شاسی بلند 7 نفره ، که از آن به عنوان تسلای چینی یاد می شود نصف قیمت خودروی هیبریدی تسلا ایکس بوده و صفر تا 100 سرعت آن 3 دهم ثانیه از تسلا سریع‌ تر است. در ادامه با میهن پست همراه شوید.

خودرو برقی نیو ای اس 8 چینی در حالی میتواند رقیب جدی برای سایر خوروهای برقی از جمله تسلا باش که هم اکنون قیمت یک خودروی آمریکایی تسلا در چین 836 هزار یوان (حدود 128 هزار دلار آمریکا) است در حالی که خودروی نیو ای اس 8با قیمت 448 هزار یوان ( حدود 68 هزار دلار آمریکا) به بازار عرضه شده است.

صفر تا 100 خودرو برقی نیو ای اس 8 چینی یکی از شخصه ها و نقاط قوت این خودرو نسبت به خورو تسلا بود که به نسبت سریع تر و پر شتاب تر است ، طوری که این خودروی چینی ظرف مدت 4.4 ثانیه به سرعت 100 کیلومتر می رسد در حالی که خودروی تسلا مشابه آن ظرف مدت 4.7 ثانیه به چنین سرعتی می رسد.

خودرو برقی نیو ای اس 8 چینی همچنین دارای قابلیت رانندگی اتوماتیک در ترافیک و اتوبان و نیز سیستم ترمز خودکار اضطراری است. همچنین این خودرو به جای شارژ زمان‌بر باتری از قابلیت تعویض سریع (3 دقیقه ای) باتری جدید برخوردار است.

مدیر عامل شرکت خودروسازی نیو چین در مراسم رونمایی از خودرو برقی نیو ای اس 8 چینی مقایسه نیو ای اس 8 را با خودروهای مشابه برقی از جمله تسلا درست ندانست و به منحصربفرد بودن این خودروی چینی تاکید کرد.

گفتنی است دولت چین به منظور تشویق مردم به خرید خودروهای هیبریدی به خریداران این نوع خودروها تسهیلات و مشوق‌هایی ارایه می کند. شهرهای بزرگ چینی در سال های گذشته از معضل آلودگی شدید هوا رنج می برند و در برخی شهرهای بزرگ چین این معضل تا حد یک بحران پیش رفته است و در این میان نیز با تسهیلات دولتی خرید یک خودروی نیو ای اس 8 برای شهروندان چینی حدود 370 هزار یوان تمام می شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.