شنبه، ۲۳ دی ۹۶ - ۰۴:۴۳
خودرو خودران بدون فرمان و پدال

خودرو خودران بدون فرمان و پدال جنرال موتورز در حالی به گفته این کمپانی قرار است تا سال 2019 عرضه شود که جنرال…

خودرو خودران بدون فرمان و پدال جنرال موتورز در حالی به گفته این کمپانی قرار است تا سال 2019 عرضه شود که جنرال موتورز بنا دارد تا سال 2019 تولید خودروهای خودران را که در آن ها از کنترلگرهای سنتی مانند فرمان یا پدال استفاده نمی‌شود به حجم انبوه برساند تا این کمپانی با تولید این سبک از خودروهایخودران بتواند وارد فاز جدید از فناوری خودروهای خودران شود.

خودرو خودران بدون فرمان و پدال جنرال موتورز از آن جهت اهمیت دارد که کمپانی جنرال موتورز در بیانیه اعلام کرده است که این یک اتفاق مهم برای آینده خودروسازی از جانب یکی از سه شرکت بزرگ صنعت خودروسازی آمریکا است و مطمئنا باعث تقویت این صنعت در آستانه نمایشگاه خودرویی دیترویت Detroit درهفته آینده خواهد شد.

خودرو خودران بدون فرمان و پدال جنرال موتورز در واقع نسل چهارم مدل تمام الکتریکی و خودران شورولت بولت است که به تازگی در جاده‌های عمومی سانفرانسیسکو و فینیکس آمریکا در حال آزمایش است.

خودرو خودران بدون فرمان و پدال

دان امان ، رئیس جنرال موتورز در خصوص تولید خودرو خودران بدون فرمان و پدال شرکتش گفته:

این لحظه‌ای هیجان انگیز درتاریخ خودروهای خودران برای توسعه انبوه این خودروها و تولید اولین خودرو بدون کنترلگرهای رانندگی است. و ما باید این خبر را به همه اعلام کنیم که البته ما معتقدیم این فناوری صنعت خودرو جهان را تغییر خواهد داد و ما تمام تلاش خود را می‌کنیم تا بتوانیم به سرعت این فناوری را گسترش دهیم .

جنرال موتورز قصد دارد تا با عرضه خودرو خودران بدون فرمان و پدال در یک زمان کوتاه ، رقبای قدیمی و جدید خود را برای ساخت و راه‌اندازی اتومبیل‌های رباتیک به یک رقابت بزرگ دعوت کند. پیش از این شرکت خودروسازی فورد اعلام کرده بود که تا سال 2021 یک خودرو خودران و مستقل از فرمان و پدال ارائه خواهد کرد. این در حالی است که “پروژه خودروسازی گوگل” (Waymo) در حال آماده سازی اولین سرویس کرایه آنلاین خودرو در “فونیکس” با ناوگان متشکل از مینی ون‌های تمام خودران است. گرچه که این خودروها همچنان فرمان و پدال دارند.

امان اظهار کرد که این شرکت در پی برآوردن استاندارها به شکل دیگری است. یک خودرو بدون فرمان نیازی به ایربگ در بخش فرمان ندارد و کاری که ما باید انجام دهیم این است که در دو سمت مسافر ایربگ قرار دهیم. پس این روشی متفاوت برای تامین استانداردها است و درخواست آن در انتظار تایید است.

تاکنون جنرال موتورز هرگونه تصادف خودرو خودران بدون فرمان و پدال خود را گزارش نکرده اما در هر یک از این خودروهای خودران دو عدد دستگاه ضبط اطلاعات برای ذخیره و محافظت از اطلاعات به هنگام وقوع تصادف، وجود دارد. اطلاعات جمع آوری شده شامل اطلاعاتی از حسگرهای خودرو، فعالیت خودرو و هر نوع سوء عملکرد آن است. دستگاه ضبط اطلاعات مانند جعبه سیاه در هواپیماها عمل می‌کند و در سخت‌ترین تصادفات سالم می‌ماند.

گزارش‌ ها راجع به اولین خودروی تمام خودران بدون فرمان و پدال جنرال موتورز حاکی از آن است که سرمایه‌گذاران را جذب خود خواهد کرد. این شرکت همچنین قصد دارد تا سال 2030 حداقل 20 خودرو الکتریکی جدید دیگر را به بازار عرضه کند وهدف آن این است که خودروهایی که با باتری کار می‌کنند را به جریان اصلی در صنعت خودرو تبدیل کند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.