طراحی خاص خودرو فورد برای افراد معلول

خودرو فورد اکسپلورر با طراحی ویژه برای معلولین + ویدیو

خودرو فورد اکسپلورر با طراحی ویژه برای ویلچر‌نشین ها در حالی توسط کمپانی‌های خودروساز BraunAbility و فورد در نمایشگاه خودروی شیکاگو که در هفته جاری برگزار می‌شود که این دو کمپانی در خودرویی را با قابلیت دسترسی ویلچرنشین‌ها رونمایی کردند. که تا با امروز افرادی معلول به سختی می توانستند از خودروهای SUV – شاسی بلند بهره بگیرند. با میهن پست همراه شوید.


خودرو فورد اکسپلورر که در رده ی خودروی های SUV قرار می گیرد با همکاری دو کمپانی BraunAbility و فورد در «ایندیانا»، به گونه‌‌ای طراحی شده است که افراد معلولی که ویلچرنشین هستند به راحتی می‌توانند داخل آن سوار شوند.

در این میان کمپانی فورد، این خودرو را نخستین SUV دنیا معرفی کرده که قابل استفاده برای معلولان است زیرا با ایجاد تغییراتی در آن، مانند مدل Chevy Suburban، توانسته امکان دسترسی راحت را برای ویلچرنشین‌ها فراهم کند.

شرکت خودرو سازی BraunAbility نیز با توجه به اینکه تخصص‌اش در تولید خودروها و وسایل نقلیه مخصوص معلولان است، در همکاری با کمپانی فورد توانسته است چنین خودروی منحصر به فردی را تولید کند.

جالب است بدانید که در خودروی Explorer MXV یک در کشویی تعبیه شده است که به صورت برقی کار می‌کند و علاوه بر این، سطحی شیب‌دار نیز دارد که ویلچر به آسانی از روی آن به داخل و خارج خودرو حرکت می‌کند. صندلی‌های این خودرو نیز به گونه‌ای طراحی شده‌اند که صندلی راننده و سرنشینان قابل جا‌به‌جایی است و می‌توان آنها را از خودرو خارج کرد.

در این میان یک ‌دستگیره ‌دنده‌ای به چپ و راست حرکت می‌کند تا به فرد ویلچرنشین این امکان را بدهد که به عنوان راننده یا سرنشین داخل خودرو قرار گیرد. پایه قابل تغییر صندلی جلویی به فرد اجازه می‌دهد که هنگام سوار شدن، پایش را زیر صندلی پشتی قرار دهد.

با هم در میهن پست تصاویر و ویدیویی جالب از خودرو فورد اکسپلورر با طراحی ویژه برای معلولین را تماشا می کنیم .

منبع: braunability

8 دیدگاه

  1. یا امکان خرید فورد برای معلول در ایران وجود دارد
    لطفا راهنمایی کنید

  2. امکان سوار شدن به ماشین ندارم
    لطفا راهنمایی کنید

  3. این خودرو در ایران وجود دارد

  4. این خودرو در بازار جهانی برای فروش وجود دارد
    در عمارت وجود دارد و می توان وارد کرد

پاسخ بدهید

ایمیلتان منتشر نمیشوذفیلدهای الزامی علامت دار شده اند *

*