چهارشنبه، ۱۱ اسفند ۹۵ - ۰۸:۰۹
خودرو مسابقه ای خودران روبوکار

کمپانی روبوریس معرفی خودرو مسابقه ای خودران روبوکار را در حالی و در حاشیه کنگره جهانی موبایل در دستور کار خود قرار داده…

کمپانی روبوریس معرفی خودرو مسابقه ای خودران روبوکار را در حالی و در حاشیه کنگره جهانی موبایل در دستور کار خود قرار داده بود که دنیس سردلف رئیس کمپانی روبوریس در این نمایشگاه نام این خودرو را روبوکار نامید. در ادامه با میهن پست همراه شوید.

این در حالی است که خودرو مسابقه ای خودران روبوکار ۴٫۵ متر طول و دو متر عرض دارد که نسبتا از یک خودروی فرمول یک بزرگتر است. این خودرو یک باتری ۵۴۰ کیلوواتی و چهار موتور ۳۰۰ کیلوواتی داشته و سرعت آن حدودا ۱۹۹ مایل است.

خودرو مسابقه ای خودران روبوکار از حسگرها و رادارهای متنوعی استفاده شده است، از جمله دو رادار، پنج رادار مبتنی بر لیزر، ۱۸ حسگر فراصوتی، دو حسگر اپتیکال سرعت و شش دوربین هوشمند در این خودرو به کار رفته است.

اطلاعات دریافت شده از حسگرهای خودرو مسابقه ای خودران روبوکار نشان دهنده ی این است که همگی به یک سامانه هوشمند که توسط انویدیا NVIDIA طراحی شده ارائه می‌شود تا بر اساس الگوریتم‌های ارائه شده، خودرو را به حرکت درآورد.

پیش از این کمپانی روبوریس خودروی – دوبات – را طراحی و ارائه کرد که قابلیت رانندگی توسط انسان را نیز داشت و در آزمایش‌ها نسبتا موفق بود. البته یکی از خودروها در آزمایش به دیوار برخورد کرده بود.

به هم در میهن پست تصاویر از خودرو مسابقه ای خودران روبوکار را تماشا می کنیم .

[highlight]منبع[/highlight]  mostreliablecarbrands

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.