یکشنبه، ۱۰ تیر ۹۷ - ۱۰:۱۱

خودرو Sherp یا کامیون مینی هیولا روسی خودرویی عجیب است که تمامی موانع را به چالش می کشد، این شاید تنها جمله ای…

خودرو Sherp یا کامیون مینی هیولا روسی خودرویی عجیب است که تمامی موانع را به چالش می کشد، این شاید تنها جمله ای باشد که بتواند در کوتاهترین بیان ممکن  ماشین Sherp روسی را معرفی کند.خودرویی آبی-خاکی که توسط روس ها طراحی و به «کامیون مینی هیولا» نیز شناخته می شود.طراح این کامیون که «شرب ای‌تی‌وی» نام دارد، بر طراحی لاستیک‌هایی تمرکز کرده است که در آب از آنها به عنوان پارو استفاده می‌شود.با میهن پست همراه شوید.

خودرو Sherp با توجه به قابلیت هایی که دارد می تواند قیمتی معادل  ۶۵ هزار دلار ارزش داشته باشد چرا که در هر منطقه و هر شرایطی قابلیت حرکت دارد و می‌تواند در میان یخ، آب، برف و در همه نوع شرایط آب و هوایی بکار گرفته شود.

بنابراین بدون شک یکی از سنگین‌ترین ادعاهایی که می‌توان در توصیف یک وسیله نقلیه زمینی به کار برد، همه جا رفتن آن است. کمتر خودرویی است که لایق دریافت چنین لقبی باشد؛ ولی هیولایی از سن پترزبورگ روسیه سر بر آورده تا بی برو برگرد این افتخار را نصیب خود کند.

خودرو عجیب و غریب ای تی وی شِرپ Sherp را بیشتر بشناسید: شرپ تراکی روسی است که به سرسختی معنایی تازه بخشیده؛ او مستقیم از میان جنگل به پیش می‌رود و هر چیزی را زیر چرخ‌های خود درهم می‌شکند و حتی در عبور از یک رودخانه یخ زده لحظه‌ای درنگ نمی‌کند. در یک کلام اگر علاقه‌ای به جاده ندارید، شرپ را برای شما ساخته‌اند.

این خودرو قدرتمند با داشتن دو صندلی و قلب تپنده‌ای دیزلی، شرپ و تایرهای خود باد شونده (self-inflating) اش آمده‌اند تا اسباب بازی‌های دوران کودکی‌مان را قابل راندن کنند. با آن چهار تکه لاستیک که در گوشه‌ها جای گرفته‌اند، روسی عظیم الجثه به هرجایی که اراده کنید می‌رود – فرقی ندارد برف باشد یا یخ، گِل باشد یا شن و یا چون ویدئوی زیر، آب. این ای تی وی از موانعی تا ۷۰ سانتی متر ارتفاع عبور می‌کند و حتی به کمک یک سیستم اسکید استیر، می‌تواند حول محور چرخ‌های خود بپیچید که آن را به جالب‌ترین خودروی شبیه به تانک این اواخر بدل می‌سازد.

  جالب است بدانید که پیشرانه این خودرو را بر عهده یک موتور دیزلی کوچک ۱٫۵ لیتری کوچک با ۴۴ اسب بخار نیرو گذاشته‌اند، شرپ، با وزنی تقریباً برابر با تویوتا کرولا (۱۳۰۰ کیلوگرم)، با سرعتی معادل ۴۵ کیلومتر بر ساعت بر روی زمین به پیش می‌رود. هنگام شنا کردن این سرعت به شش کیلومتر در ساعت کاهش می‌یابد؛ عزیزانی که این سرعت به نظرتان افتضاح می‌آید! آگاه باشید که هیچ کس هم‌چین چیزی را برای مسابقات درگ بر نمی‌گزیند پس به سرعت بیشتر نیازی نیست.

موضوع جالب در خصوص این خودرو این است که خرید این ماشین خاص برای عموم ممکن نیست و تنها در حد یک طرح باقی می‌ماند. خوب منتظر نباشید چرا که با ۶۵ هزار دلار می‌توان شرپ را با سقف پارچه‌ای به خانه برد. حقیقتاً چیزی شرم‌آورتر از این نیست که پشت فرمان اتومبیل ماجراجوی روسی خود از سرما قندیل ببندید، پس چرا ۵۰۰۰ دلار بیشتر ندهید و هیولا را با سقف فلزی مستحکم صاحب نشوید؟

[highlight]منبع:carscoops [/highlight]

2 دیدگاه برای “خودرو Sherp یا کامیون مینی هیولا روسی را ملاقات کنید + ویدیو”

  1. فربد گفت:

    روس ها توی ساخت خودروهای قدرتمند و مقاوم در دنیا حرف اول رو میزنند و این به خاطر شرایط آبو هوایی اسن کشوره/ البته این ماشینو من ندیده بودم خیلی عالیه و فکر می کنم کاربردش بیشتر نظامی باشد ؟

  2. مسعود ع گفت:

    این که روی آب شناور هست به خاطر لاستیک های بزرگ و وزن سبکش هست در کل فوق العاده است

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.