یکشنبه، ۰۴ خرداد ۹۳ - ۰۹:۰۲

به گزارش خبرنگار مهر، رسول موسی رضایی عصر امروز در جمع خبرنگاران حاضر در مراسم افتتاح هفتمین نمایشگاه دو سالانه صنعت برق ایران…

به گزارش خبرنگار مهر، رسول موسی رضایی عصر امروز در جمع خبرنگاران حاضر در مراسم افتتاح هفتمین نمایشگاه دو سالانه صنعت برق ایران اظهار داشت: صنعت برق ایران به لحاظ ساختاری، تجهیزات و تأمین ملزومات مورد نیاز در حوزه های تولید، انتقال و توزیع در منطقه خاورمیانه سرآمد محسوب می شود.

وی با بیان اینکه در بخش توزیع شبکه های فشار متوسط خودکفا هستیم، بیان داشت: در سال های نه چندان دور برای تأمین ترانسفورماتور، کابل و مواردی مشابه دچار مشکل بودیم اما امروز کارخانجات ما با ظرفیت تولید 35 درصد در حال فعالیت هستند.

مدیرعامل شرکت برق منطقه ای اصفهان با بیان اینکه صادرکننده عمده کابل فشار متوسط به کشورهای هم جوار آسیای میانه هستیم، تاکید کرد: همچنین در بخش فوق توزیع و شبکه های انتقال موفقیت هایی داشتیم به گونه ای که برای تهیه سیم های هوایی موردنیاز در این بخش در کشور به خودکفایی رسیده و صادرات این محصول به دیگر کشورها نیز انجام می شود.

وی با بیان اینکه در 15 سال اخیر در زمینه ساخت دکل های فشار قوی و فوق توزیع خودکفا شدیم، تاکید کرد: به لحاظ کیفیت تولید در زمینه تأمین و توزیع ملزومات خطوط انتقال تمام استانداردهای جهانی را رعایت و به لحاظ طراحی های متنوع و مناسب با موقعیت موردنیاز در زمینه خطوط انتقال پیشرفت قابل توجهی داشتیم.

مدیرعامل شرکت برق منطقه ای اصفهان با اذعان بر اینکه ترانسفورماتورهای موردنیاز در شبکه توزیع و انتقال از صفر تا 100 درصد در کشور خودمان تولید می شود، بیان داشت: به لحاظ اقتصادی و فنی به صرفه نیست که تمام کالاهای موردنیاز یک صنعت در کشوری ساخته شود.

90 درصد ملزومات پست های انتقال برق در کشور خودمان تولید می شود

وی با تاکید بر اینکه 90 درصد ملزومات پست های انتقال برق در کشور خودمان ساخته می شود، تصریح کرد: همچنان وارد کننده تجهیزات رله و سیستم های کنترلی هستیم چرا که همانطور که بیان شد ساخت آنها در کشور خودمان مقرون به صرفه نیست گرچه به لحاظ تسلط و توسعه دانش فنی بر نرم افزارهای موجود به درجه قابل توجهی از کنترل رسیده ایم.

موسی رضایی با اشاره به اینکه برق اصفهان به لحاظ اتوماسیون پیشتاز است، گفت: این افتخارات و توفیقات حاصل سه دهه زحمت و تلاش مدیران و افراد در گیر صنعت برق است که در حوزه های مختلف سرمایه گذاری کردند و امیدواریم در این عرصه بیش از پیش پیشتاز باشیم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.