جمعه، ۲۵ مهر ۹۳ - ۰۵:۰۸

به گزارش خبرنگار مهر، علیرضا بیگلری ظهر جمعه در جمع کارکنان دانشگاه علوم پزشکی افزود: خود مراقبتی اهمیت ویژه ای دارد که اگر…

به گزارش خبرنگار مهر، علیرضا بیگلری ظهر جمعه در جمع کارکنان دانشگاه علوم پزشکی افزود: خود مراقبتی اهمیت ویژه ای دارد که اگر به این امر به خوبی توجه شود جلوی هزینه سنگین درمانی گرفته می شود.

وی اظهار داشت: مولفه مهم سلامت که خود مراقبتی است  باید به خوبی توسط رسانه ها به طور شفاف بیان شود که توجه به نظافت فردی سلامتی و تندرستی را به دنبال دارد.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی استان زنجان، با اشاره به اینکه 70 هزار حاشیه نشین در اطراف استان زنجان زندگی می کنند گفت:شبکه نظام سلامت در استان به تحت پوشش قرار دادن افرادی که در سکونت های غیر رسمی زندگی می کنند آموزش های پزشکی و پیشگیری از بیماری ها را دارد.

بیگلری گفت: این سازمان به آموزش همگانی سلامت در این مناطق نگاه وِیژه دارد و برنامه ریزی لازم را تدوین کرده است.

وی تاکید کرد: توجه به امر آموزش همگانی سلامت جلوی هزینه های سنگین درمانی را می گیرد.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی استان زنجان، به اجرای طرح نظام سلامت در استان اشاره کردو گفت: از آغاز اجرای این طرح تاکنون هزینه های وارده به حوزه درمان در استان در حد زیادی کاهش یافته است.

بیگلری در ادامه افزود: در 18 فروردین ماه سالجاری سیاست کلی سلامت کشور توسط مقام معظم رهبری ابلاغ شد.

وی  یاد آورشد: این سیاست ابلاغی امیدی را ایجاد کرد که با تکیه به بندهای مترقی این سند رضایت بیشتری از مردم جلب کرد و اگر این سند اجرایی شود مترقی ترین سند خواهد بود.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی استان زنجان، افزود: دانشگاه علوم پزشکی متولی سلامت است و همیشه باید در امر سلامت فعال باشدو با ابلاغ این سیاست هم رسالت سنگینی در حوزه درمان بر دوش دارد.

بیگلری از تحولی بزرگ و تدریجی در سیستم سلامت خبر داد و گفت: برای رسیدن به این مهم نیازمند اهتمام و عزم ملی و همکاری و تعامل تنگاتنگ با رسانه های گروهی هستیم چرا که رسانه ها همیشه یاری گر این حوزه بودند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.