خوراکی هایی که سلامت کودکان را به خطر می اندازد
خوراکی هایی ممنوعه برای کودکان

خوراکی هایی که سلامت کودکان را به خطر می اندازد ؟

خوراکی هایی که سلامت کودکان را به خطر می اندازد و در نتیجه باعث اختلال در گوارش آن ها می شود را می توان از پزشک خانواده خود پرسید و یا این که در سایت های معتبر علمی لیست آن ها را پیدا کنید.مواد خوراکی که بدون استثناء می‌توانند باعث مشکلات معده درد و حتی اگزما در نوجوانی و حتی میانسالی نیز شوند. در ادامه با میهن پست همراه شوید.

در این میان خوراکی هایی که بیشتر از همه باعث نگرانی متخصصین برای به خطر افتادن سلامت کودکان می شود را در میهن پست به شما کاربر همیشه همراه معرفی خواهیم کرد.

غذاهای غیرپاستوریزه : همه‌ی خوراکی‌های غیرپاستوریزه‌ای که در دوران بارداری کنار گذاشته بودید را به یاد دارید؟ حالا هم باید آن‌ها را از کودک خود دور کنید زیرا دارای باکتری‌هایی هستند که می‌تواند برای او بسیار مضر باشد. برچسب روی محصولات غذایی را بخوانید. فرایند پاستوریزه کردن باکتری‌های مضر غذا را با حرارت و بدون از بین بردن خاصیت غذایی آن از بین می‌برد.

خوراکی هایی که سلامت کودکان را به خطر می اندازد

آب میوه های موجود در بازار : افراد زیادی تصور می‌کنند آب میوه برای کودک خوب است. با این وجود باید بدانید آب میوه قند زیادی دارد و خاصیت آن به هیچ عنوان بیشتر از میوه‌های تازه نیست. بعلاوه هضم آب میوه‌های زیادی برای معده‌ی کودک سخت هستند و خودداری از آن‌ها زیاد سخت نیست.

خوراکی هایی که سلامت کودکان را به خطر می اندازد

مصرف گونه ای خاص از ماهی ها : ماهی‌هایی مانند میگو، خرچنگ و حلزون محرکی برای واکنش‌های آلرژیک در کودکان زیر یک سال هستند. شمشیر ماهی، ماهی تن و ماهی خال‌خالی دارای مقدار زیادی جیوه هستند که علارقم سالم بودنشان بهتر است بزرگسالان نیز حتی آن را نخورند.

خوراکی هایی که سلامت کودکان را به خطر می اندازد

آجیل‌ و انگور : گاهی بزرگسالان نیز به هنگام خوردن آجیل به سرفه می افتند و گاهی نیز دچار حساسیت های شدید می شوند اما برای کودکان آجیل‌ها خطر خفگی زیادی  را به دنبال خواهد داشت که در این میان توصیه می شود هیچ نوع آجیلی را دم دست کودک خود قرار ندهید و انگور نیز به دلیل گرد و لیز بودنش گاهی خطر خفگی را برای کودکان به دنبال دارد.

خوراکی هایی که سلامت کودکان را به خطر می اندازد

مصرف شیر گاو : کودکان زیر یک سال برای هضم شیر گاو و سفیده‌ی تخم‌مرغ اغلب مشکل‌دارند. این مواد می‌توانند باعث مشکل معده و حتی اگزما شوند. البته متخصصان می‌گویند محصولات تهیه‌شده از شیر گاو می‌توانند به نوزادان زیر یک سال داده شوند، مانند ماست و پنیر.

خوراکی هایی که سلامت کودکان را به خطر می اندازد

عسل : عسل در سال‌های اخیر به عنوان یک شیرین‌کننده‌ی طبیعی طرفداران زیادی یافته است. عسل می‌تواند برای نوزاد شما مضر باشد و نباید به کودکان زیر یک سال داده شود. عسل ممکن است دارای تخم باکتری‌هایی باشد که می‌توانند باعث مسمومیت غذایی حاد در کودکان شود. مسمومیت غذایی ممکن است یبوست، کم آبی و بی‌حالی کودک شود.

خوراکی هایی که سلامت کودکان را به خطر می اندازد

سرخ کردنی ها با روغن های غیر استاندارد : سرخ کردن هایی مثل سیب زمینی و یا هرگونه گوشت سوخاری شده با روغن هایی که اصولا غیر استاندارد و حتی سرخ شدن این خوراکی ها با روغن های سالم به لحاط این که روغن های طروف مخصوص سرخ کردنی چندین روز مورد استفاده قرار می گیرند، یکی از پر خطرترین خوراکی هایی است که می تواند نه تنها سلامت کودکان بلکه سلامت بزرگسالان را نیز به خطر خواهد انداخت.

خوراکی هایی که سلامت کودکان را به خطر می اندازد

 

منبع   momtastic

10 دیدگاه

  1. ممنون ادمین

  2. مرسی از مطلب خوبتون

  3. شیرگاو رو دیدم که بعضی از بچه ها میخورن

  4. عسل خیلی خطرناکه

  5. بچه ها عاشق سیب زمینی سرخ کرده هستن

  6. عسل چرا خوب نیست

  7. مرسی از مطلب خوبتون

  8. غذای سرخ کرده بیرون مناسب بچه نیست

  9. ابمیوه غیرطبیعی برای همه بده

پاسخ بدهید

ایمیلتان منتشر نمیشوذفیلدهای الزامی علامت دار شده اند *

*