یکشنبه، ۰۹ شهریور ۹۳ - ۱۱:۴۹

سلامت نیوز: توجه به تغذیه کودکان بخصوص در سالهای اول زندگی از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است، ز آنجایی که توان استفاده از غذای…

سلامت نیوز: توجه به تغذیه کودکان بخصوص در سالهای اول زندگی از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است، ز آنجایی که توان استفاده از غذای کمکی از 6 ماهگی به بعد در کودک بوجود می‌آید، دانش غذاهای ممنوعه برای کودکان زیر 1 سال بسیار مهم است.

عباس مومن‌زاده، متخصص کودکان و نوزادان در گفتگو با باشگاه خبرنگاران گفت: مهمترین ممنوعیت غذایی کودکان زیر 1 سال، مصرف عسل است، در عسل یک میکروب زنده وجود دارد که تولید توکسین می‌کند و کودکان زیر 1 سال توان هضم این توکسین را نداشته و دچار مسمومیت می‌شوند.

مومن‌زاده افزود: سفیده تخم مرغ، ماده غذایی دیگری است که نباید به کودکان کمتر از 1 سال داد، پروتئین موجود در سفیده تخم مرغ، آلبومین است که برای کودک زیر 1 سال آلرژی‌زا است. سومین ماده غذایی، اسفناج است که حاوی ماده اکسیدانی بوده و برای کودک کمتر از 1 سال مضر است.

وی تصریح کرد: انواع توت‌ها مانند توت سفید، توت سیاه، تمشک و توت فرنگی هم از دیگر ممنوعیت‌های غذایی است. همچنین خربزه آلرژی ‌زا بوده و نباید در سنین زیر 1 سال به کودک داده شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *