جمعه، ۱۳ تیر ۹۳ - ۱۱:۳۵

اگر می‌خواهید پروتئین بیشتر اما کالری کمتری به رژیم غذای خود راه دهید، راههای گوناگونی پیش روی شما است.  بیشتر مواد سرشار از…

478x359x88689304.jpg.pagespeed.ic .AlCZP XO P خوراکی های کم کالری و پراز پروتئین

اگر می‌خواهید پروتئین بیشتر اما کالری کمتری به رژیم غذای خود راه دهید، راههای گوناگونی پیش روی شما است.  بیشتر مواد سرشار از پروتئین از محصولات حیوانی به دست می‌آیند و اگر گیاهخوارید، یافتن منبع این مواد برای شما سخت خواهد بود. سازمان غذا و داروی ایالات متحده موادی را که بیش از ۲۰% از پروتئین مصرفی روزانه شما(حدود ۱۰ میلی گرم برای یک زن بالغ)را دارا باشند، جزو مواد سرشار از پروتئین می‌نامند. ما تعدادی از این مواد را برایتان آورده‌ایم.

 

 

غذاهای دریایی

 

ماهی تن، صدف و خرچنگ کالری کم اما پروتئین زیادی دارند. ۸۵ گرم از ماهی تن ۲۲ گرم پروتئین و ۹۹ کالری دارد. در مقایسه با آن سالمون ۱۰ گرم پروتئین بیشتری دارد در حالی که کالری آن ۳ برابر است.

 

تخم مرغ

 

اگر می‌خواهید املتی بدون کلسترول بخورید، یک فنجان سفیده تخم مرغ را که تنها ۱۱۷ کالری دارد در حالی که پروتئین آن ۲۶ میلی گرم و فاقد کلسترول است، انتخاب کنید.

 

مرغ

 

۳ تکه مرغ بدون چربی پخته شده بیش از ۱۰ میلی گرم پروتئین و کمتر از ۵۰ کالری دارد.

 

سویا

 

سویا میان وعده‌ای کم کالری و سرشار از پروتئین است که در هر ۱۰۶ گرم از آن ۱۲ گرم پروتئین و ۱۲۰ گرم کالری دارد. این ماده بر خلاف محصولات حیوانی، فاقد کالسترول است.

 

پنیر محلی

 

یک فنجان پنیر محلی بدون چربی ۱۵ میلی گرم پروتئین و تنها ۱۰۴ گرم کالری دارد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.