سه شنبه، ۱۸ شهریور ۹۳ - ۰۷:۵۲

فرماندار دهلران گفت: خوراک پتروشیمی دهلران با اجرای طرح ان.‌جی.‌ال 3100 تامین می‌شود. به گزارش خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، منطقه ایلام، «امیدعلی…

فرماندار دهلران گفت: خوراک پتروشیمی دهلران با اجرای طرح ان.‌جی.‌ال 3100 تامین می‌شود.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، منطقه ایلام، «امیدعلی سبزی» در جریان بازدید از پالایشگاه ان. جی.ال 3100 دهلران اظهار کرد: این پالایشگاه با هدف جمع‌آوری و جلوگیری از سوزاندن گازهای همراه نفت خام تولیدی میادین دهلران، پایدار، چشمه‌خوش، دالپری، دانان و آذر و ذخیره‌سازی 270 میلیون فوت مکعب گاز و از همه مهم‌تر تامین خوراک پتروشیمی دهلران در حال اجراست.

وی افزود: عملیات اجرایی این طرح صنعتی در زمینی به گستره 100 هکتار در منطقه «چشمه خوش» سال 90 آغاز شده است.

فرماندار دهلران اضافه کرد: اجرای این طرح در جلوگیری از هدر رفت گاز، تأمین خوراک پتروشمی و ایجاد اشتغال در منطقه بسیار حیاتی است.

سبزی بر ضرورت شتاب‌بخشی در عملیات اجرایی طرح‌های نفت و گاز در این شهرستان تاکید و تصریح کرد: دهلران ظرفیت‌های بی‌نظیری در حوزه نفت، گاز و پتروشیمی دارد که باید ساماندهی شوند تا بتوانیم از این استعدادها نهایت استفاده را ببریم.

وی بکارگیری نیروهای بیکار بومی در این طرح‌های صنعتی و تولیدی را یادآور شد و اضافه کرد: این ظرفیت‌ها می‌توانند باعث رونق استان و شهرستان و ایجاد اشتغال در منطقه شوند.

فرماندار دهلران با بیان اینکه شهرستان دهلران با ظرفیت تولید روزانه 180 هزار بشکه نفت از مناطق مهم نفت‌خیز کشور محسوب شده و افزون بر 90 درصد نفت و گاز غرب کشور در این منطقه تولید می‌شود، خاطرنشان کرد: استان ایلام 11 درصد ذخائر نفت و گاز کشور را داراست که استفاده بهینه از این منابع خدادادی می‌تواند نقش بسیار تعیین کننده‌ای در توسعه و اشتغال استان ایفا کند.

سبزی تصریح کرد: سرمایه‌گذاری کلانی تاکنون در ‏ایلام در کوران جنگ تحمیلی و سال‌های پس از آن به بهانه ناامن بودن و نبود ‏زیرساخت‌های توسعه صورت نگرفته است. ‏

وی در پایان تاکید کرد: این استان با دارا بودن ذخائر ۱۴ تریلیون مترمکعبی گاز و 17 میلیارد بشکه ذخائر نفتی استعدادها، ظرفیت‌ها و قابلیت‌های بی‌‏نظیری دارد به طوری که همه باید با توجه به برخورداری ایلام از نیروهای متخصص بومی و ‏کارآمد منطقه برای تولید و برداشت بیشتر از ظرفیت نفت و گاز تلاش کنند.‏

انتهای پیام

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *