دوشنبه، ۱۶ تیر ۹۳ - ۰۳:۰۲

به گزارش ایرنا از خانه ملت، «حسن قالیباف اصل» روز دوشنبه درباره کاهش شاخص های بورس در ماه های اخیر اظهار داشتب: زمانی…

به گزارش ایرنا از خانه ملت، «حسن قالیباف اصل» روز دوشنبه درباره کاهش شاخص های بورس در ماه های اخیر اظهار داشتب: زمانی که سرمایه گذار می بیند در قانون بودجه یکساله کشور متغیرهای بلندمدت سرمایه گذاری تغییر می کند، اعتمادش نسبت به سرمایه گذاری کم می شود و نمی تواند پیش بینی درستی از آینده بازار داشته باشد.

وی افزود: بزرگترین حمایت از بازار سرمایه ایجاد شفافیت در بازار است و بنابراین دولت و مجلس باید کمک کنند قوانین و مقررات شفاف و با ثبات تدوین شود.

مدیرعامل بورس اوراق بهادار تهران ادامه داد: باید توجه داشت تغییر قوانین مانع سرمایه گذاری در بازار بورس است بنابراین باید در بازار بورس اوراق بهادار تهران که نمادی از بازار ثانویه محسوب می شود و همچنین در بخش واقعی اقتصاد در قوانین ثبات به وجود آید.

قالیباف اصل گفت: اگر دولت و مجلس در تدوین قوانین به این نکته توجه کنند که قوانین در جهت حمایت از بازار و پایدار باشد زمینه تقویت بازار بورس فراهم خواهد شد.

وی در پاسخ به این که تزریق نقدینگی دولت به بازار بورس چه تاثیری بر بازار داشته است؟ اظهار داشت: تزریق نقدینگی مفید بود اما نکته مهم برای تقویت بازار این است که به توان آینده بازار را بصورت نسبی پیش بینی کرد.

قالیباف اصل گفت: شفافیت قوانین و امکان پیش بینی نسبی بازار بورس عامل تقویت این بازار خواهد بود.

وی درباره آینده بازار بورس نیز اظهار داشت: بازار بورس بهترین مکان برای سرمایه گذاری است زیرا بازاری شفاف و تحت نظارت است و شرکت های پذیرفته شده در بورس به نوعی گلچین شرکت های صنعتی محسوب می شوند.

مدیر عامل بورس اوراق بهادار تهران با بیان این که باید شرایط به نحوی فراهم شوند که مردم در بازار بورس سرمایه گذاری کنند، گفت: جذب نقدینگی ها جامعه به کنترل تورم و هدایت سرمایه های اندک به سمت بازار بورس و تولید منتهی خواهد شد.

قالیباف اصل با تاکید بر این که برای تامین مالی فعالیت های مولد اقتصادی باید از ظرفیت های بازار بورس استفاده کرد، ادامه داد: سال گذشته سال خوبی برای سرمایه گذاری در بورس و تامین مالی بخش تولید بود که متاسفانه این فرصت از دست رفت.

وی در تشریح علل از دست رفتن فرصت استفاده از بازار صعودی بورس در سال گذشته، گفت: به دلیل اتخاذ برخی تصمیمات کوتاه مدت که متغییرهای بلندمدت اقتصادی شرکت ها را تحت تاثیر قرار داد، بازار فرصت جذب بیشتر سرمایه ها را از دست داد.

مدیر عامل بورس اوراق بهادار تهران یادآور شد: رفع مشکل کمبود نقدینگی و رکود اقتصادی می تواند به رشد بازار بورس منتهی شود.

سیام**2025 ** 1418

انتهای پیام /*

: ارتباط با سردبير
newsroom@irna.ir

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.