دوشنبه، ۲۷ مرداد ۹۳ - ۰۷:۳۲

مدیرکل مدیریت بحران استانداری خوزستان با اشاره به وقوع زمین‌لرزه در ایلام و خوزستان، از مردم استان خواست تا جایی که ممکن است…

مدیرکل مدیریت بحران استانداری خوزستان با اشاره به وقوع زمین‌لرزه در ایلام و خوزستان، از مردم استان خواست تا جایی که ممکن است در فضاهای باز قرار گیرند تا وضعیت آرام شود.

هاشم بالدی در گفت‌وگو با خبرنگار اجتماعی خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا) – منطقه خوزستان- اظهار کرد: آخرین زلزله شدیدی که در استان ایلام و منطقه مورموری رخ داد ساعت 9:55 صبح به شدت 6 ریشتر بوده و امواج آن در اهواز و شهرهای دیگر استان نیز احساس شد و پس از آن نیز در ساعت 10:15 زلزله ای به شدت 3.8 ریشتر در حسینیه از توابع اندیمشک استان خوزستان به وقوع پیوست.

وی ادامه داد: از صبح امروز با شورای بحران در شهرستان‌های اندیمشک، مسجدسلیمان، دزفول، گتوند و شوش مکاتباتی در این زمینه انجام شد و هماهنگی‌های لازم با فرمانداری‌ها صورت گرفت. ارگان‌ها و ادارات مرتبط نیز برای ارایه خدمات و کمک‌رسانی، آمادگی خود را اعلام کرده‌اند.

مدیرکل مدیریت بحران استانداری خوزستان افزود: جمعیت هلال احمر استان نیز نیروهای امداد و نجات خود را همراه با تیم پزشکی در شهرستان‌های مورد نظر مستقر کرده است. همچنین با بنیاد مسکن جهت نظارت و بازرسی از روستاهایی که احیانا دچار خسارت شده‌اند، هماهنگی‌های لازم صورت گرفته است.

بالدی گفت: ارتباط با استان ایلام برقرار است و معاون عمرانی استانداری خوزستان نیز با همتای خود در استانداری ایلام در زمینه امدادرسانی و تشریح وضعیت منطقه زلزله‌زده، ارتباط برقرار کرده است.

وی با بیان این که در استان خوزستان از هر نظر در آماده‌باش کامل در برابر وقوع زلزله هستیم، ادامه داد: از رسانه‌ها خواهش می‌کنیم به مردم اعلام کنند که خونسردی خود را حفظ کرده و از مضطرب شدن هنگام وقوع زلزله، بپرهیزند.

مدیرکل مدیریت بحران استانداری خوزستان گفت: جلسه بحران در استان تشکیل می‌شود و اگر زلزله‌ای در استان خوزستان به وقوع بپیوندد، آمادگی کامل برای امدادرسانی وجود دارد.

وی تصریح کرد: قرار گرفتن در فضاهای باز هنگام وقوع زلزله در جلوگیری از وارد آمدن صدمه به افراد موثر است. کما این که در استان ایلام از دیروز زمین‌لرزه‌هایی اتفاق افتاده و تصمیم گرفته شد که مردم در فضاهای باز قرار بگیرند و مشاهده می‌کنید که با وجود 70 درصد تخریب در منطقه زلزله‌زده ایلام، کمتر از 100 نفر مجروح شدند و خوشبختانه تاکنون این حادثه تلفات جانی نداشته است.

بالدی اظهار کرد: تاکنون گزارشی از میزان خسارت زلزله در استان خوزستان گزارش نشده است.

آماده‌باش کامل نیروهای دانشگاه علوم پزشکی اهواز

رییس دانشگاه علوم پزشکی جندی شاپور اهواز از آماده‌باش کامل نیروهای این دانشگاه برای امدادرسانی به مناطق زلزله‌زده ایلام خبر داد.

دکتر اسماعیل ایدنی در گفت‌وگو با خبرنگار اجتماعی خبرگزار ی دانشجویان ایران (ایسنا) -منطقه خوزستان- اظهار کرد: صبح امروز پس از وقوع زلزله در ایلام در تماس تلفنی با رییس دانشگاه علوم پزشکی ایلام، آمادگی دانشگاه اهواز برای اعزام تیم‌های امدادی، اورژانس و اتوبوس‌آمبولانس از اندیمشک و اهواز را به مناطق زلزله‌زده اعلام کردیم.

وی افزود: در صورت اعلام نیاز از سوی دانشگاه علوم پزشکی ایلام، نیروهای بیمارستانی از اندیمشک و حوزه دانشگاه علوم پزشکی جندی شاپور اهواز برای خدمات‌رسانی به مجروحان مناطق‌زلزله زده اعزام خواهند شد.

ایدنی ادامه داد: اورژانس 115 خوزستان نیز از صبح امروز مرتبا با اورژانس کشوری و همچنین اورژانس مستقر در مناطق‌زلزله زده در تماس است تا در صورت وقوع هر گونه مشکل، برای کمک‌رسانی اعزام شود.

رییس دانشگاه علوم پزشکی جندی شاپور اهواز از آماده‌باش کامل این دانشگاه خبر داد و گفت: همچنین کلیه کدها، پایگاه ها و تیم‌های سیار اورژانس 115 خوزستان در آماده‌باش کامل هستند.

وی عنوان کرد: با توجه به احساس شدن زمین‌لرزه در استان خوزستان نیز، نیروهای این دانشگاه برای خدمات‌ رسانی در سطح استان درآماده‌باش هستند.

آمادگی اعزام تیم‌های امدادی از خوزستان به مناطق زلزله‌زده

مدیرعامل جمعیت هلال احمر خوزستان از اعزام دو تیم ارزیابی و همچنین آماده‌باش کامل نیروهای امداد و نجات برای اعزام به مناطق زلزله‌زده در استان ایلام خبر داد.

دکتر علی خدادادی در گفت‌وگو با خبرنگار اجتماعی خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا) – منطقه خوزستان – با بیان این‌که شرایط مناطق در حوالی دهلران استان ایلام خوب به نظر نمی‌رسد، اظهارکرد: هنگام وقوع زلزله، دو تیم ارزیابی اعزام شدند و در مسیر اندیمشک – دهلران در حال ارزیابی وضعیت هستند.

وی ادامه‌داد: 40 تیم امداد و نجات با تجهیزات امدادی به ویژه نجات در آوار و اسکان اضطراری، آماده اعزام به مناطق زلزله‌زده‌است.

مدیرعامل جمعیت هلال احمر خوزستان گفت: همچنین تیم‌های درمان اضطراری با اتوبوس آمبولانس بیمارستانی نیز به محض اعلام نیاز به محل اعزام خواهد شد.

خدادادی خاطرنشان کرد: تیم امداد هوایی جمعیت هلال احمر خوزستان آماده پرواز و اعزام به این مناطق است.

انتهای پیام

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *