سه شنبه، ۱۱ شهریور ۹۳ - ۰۷:۱۹

معاون اداره‌کل هواشناسی خوزستان از وقوع پدیده شرجی از امروز تا پنج‌شنبه (13 شهریورماه) در نقاط شرقی و نیمه‌ی جنوبی استان خبر داد….

معاون اداره‌کل هواشناسی خوزستان از وقوع پدیده شرجی از امروز تا پنج‌شنبه (13 شهریورماه) در نقاط شرقی و نیمه‌ی جنوبی استان خبر داد.

علی‌رضا غلام‌پور در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)- منطقه خوزستان، اظهار کرد: بررسی جریانات و میدان باد، انتقال موقتی رطوبت به بخش‌های شرقی و نیمه‌ی جنوبی استان را نشان می‌دهد و در بقیه نقاط جریانات شمال‌غربی حاکم است.

وی ادامه داد: بررسی الگوی جریانات همین نقشه‌ها، حاکمیت مجدد تدریجی میدان باد جنوبی را تا روز پنج‌شنبه نشان می‌دهد بنابراین انتظار وقوع پدیده شرجی با شدت و ضعف تا تاریخ یاد شده وجود دارد.

معاون اداره‌کل هواشناسی خوزستان گفت: در لایه میانی جو نیز زبانه پرارتفاع جنب حاره‌ای تا روز جمعه تضعیف خواهد شد، بر همین اساس در 24 ساعت آینده آسمان استان صاف تا قسمتی ابری به تدریج با تغییر جهت جریانات و وقوع شرجی و در ارتفاعات استان گاهی با افزایش ابر و در برخی ساعات با ورزش باد پیش‌بینی می‌شود.

غلام‌پور افزود: در شبانه‌روز گذشته امیدیه، آبادان و گتوند با 48 درجه سانتیگراد و دهدز با 24 درجه سانتیگراد گرم‌ترین و خنک‌ترین نقاط استان گزارش شدند، بیشینه دمای هوای اهواز امروز به 45 درجه و کمینه دمای فردا صبح به 30 درجه سانتیگراد خواهد رسید.

وی اظهار کرد: امروز امیدیه و هندیجان با 81 درصد، ماهشهر 79 درصد و بهبهان با 70 درصد، دارای بیشتر میزان رطوبت در سطح استان بودند. در 48 ساعت گذشته نیز میزان بارش در ایذه 2.6 میلی‌متر گزارش شد.

انتهای پیام

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *