جمعه، ۲۵ مهر ۹۳ - ۰۱:۳۱

به گزارش خبرنگار مهر، مجتبی میرزایی نسب صبح جمعه در حاشیه برگزاری مرحله استانی نهمین جشنواره قرآنی “مدهامتان” سمنان در گفتگو با خبرنگاران…

به گزارش خبرنگار مهر، مجتبی میرزایی نسب صبح جمعه در حاشیه برگزاری مرحله استانی نهمین جشنواره قرآنی “مدهامتان” سمنان در گفتگو با خبرنگاران در محل اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان سمنان گفت: 220 نفر از برگزیدگان مراحل استانی نهم تا دوازدهم دیماه در استان خوزستان برای مرحله کشوری جشنواره مدهامتان به رقابت می پردازند.

وی با بیان اینکه سمنان پنجمین استان کشور است که مرحله استانی نهمین جشنواره مدهامتان را برگزار می کند افزود: تاکنون مرحله استانی این جشنواره در زنجان، قزوین، جنوب کرمان و گیلان برگزار شده است.

مسئول دبیرخانه دائمی جشنواره های فرهنگی هنری مساجد کشور با اشاره به آغاز مرحله استانی نهمین جشنواره مدهامتان از چهاردهم شهریور ماه سالجاری اظهار داشت: این مرحله تا 30 آبانماه ادامه داشته و استانها طبق زمانبندی اعلام شده مرحله استانی را برگزار خواهند کرد.

میرزایی نسب تصریح کرد: در مرحله کشوری که شامل پنج رشته است نیز در هر بخش سه نفر به عنوان برتر مورد تقدیر قرار می گیرند.

وی با بیان اینکه جشنواره مدهامتان در رشته قرائت، حفظ سه ، پنج، 10 و 20 جزء و کل قرآن، اذان، ترتیل، مفاهیم قرآن و نهج البلاغه، تصحیح قرائت حمد و سوره و اذکار نماز و تفسیر برگزار می شود افزود: رشته های قرائت، حفظ 10، 20 و کل، ترتیل، اذان و تفسیر مرحله کشوری دارند و مابقی رشته ها تا مرحله استانی است.

برگزاری مسابقات تفسیر ویژه ائمه جماعات مساجد کشور

مدیر کل هنری ستاد عالی کانون های فرهنگی و هنری مساجد کشور با بیان اینکه رشته تفسیر ویژه ائمه جماعات مساجد برگزار می شود، تصریح کرد: شرط سنی این مسابقات در همه رشته ها 16 تا 30 سال و در رشته تفسیر 16 تا 40 سال است.

میرزایی نسب ادامه داد: بخش تصحیح حمد و سوره و اذکار نماز سن شرکت کنندگان از هشت تا 15 سال است.

وی اذعان داشت: یکی از اهداف برگزاری این جشنواره ایجاد فضای رقابتی سالم برای علاقه مندان و همچنین تربیت نیروهای مستعد قرآنی است و بنا به فرمایش مقام معظم رهبری در بحث حفظ ملی قرآن، این جشنواره می تواند این فضا را در کشور فراهم کند.

مدیر کل هنری ستاد عالی کانون های فرهنگی و هنری مساجد کشور، شناسایی و ارتقای سطح اطلاعات عمومی و تخصصی جوانان علاقه مند به قرآن و فرهنگ غنی اسلام، حضور پر نشاط تر اعضای کانونها در فعالیت های قرآنی ملی و بین المللی و کشف و شناسایی استعدادهای برتر قرآنی فعال کانونهای فرهنگی و هنری مساجد کشور در قالب ایجاد رقابت سالم و … را ازدیگر اهداف برگزاری این جشنواره برشمرد.

میرزایی نسب تصریح کرد: ترغیب و تشویق مدیران کانونها به کشف استعدادهای محلی و منطقه ای فعال در امور قرآنی و آشنایی بیشتر مردم و مسئولان با استعدادها و ظرفیت های قرآنی موجود در کانونهای فرهنگی و هنری مساجدنیز از دیگر این اهداف است.

مرحله استانی نهمین جشنواره قرآنی مدهامتان در سمنان آغاز شد

کارشناس امورهنری فرهنگی دبیرخانه نظارت برکانون های فرهنگی هنری مساجد استان سمنان نیز در این نشست با بیان اینکه مرحله استانی نهمین جشنواره قرآنی مدهامتان با حضور31 شرکت کننده در سمنان آغاز شد، ادامه داد: دراین مرحله 31 شرکت کننده در رشته های قرائت،حفظ،اذان،ترتیل واذکار نماز به رقابت خواهند پرداخت.

رحمان شاهی، سن رقابت کنندگان را 16 تا 30 سال ذکر کرد و افزود: شناسایی و ارتقای سطح اطلاعات عمومی و تخصصی جوانان علاقه‌مند به قرآن و فرهنگ غنی اسلام، حضور پر نشاط‌تر اعضای کانون‌ها در فعالیت‌های قرآنی ملی و بین‌المللی، کشف و شناسایی استعدادهای برتر قرآنی فعال کانون‌های فرهنگی و هنری مساجد کشور در قالب ایجاد رقابت سالم، ترغیب و تشویق مدیران کانون‌ها به کشف استعدادهای محلی و منطقه‌ای فعال در امور قرآنی، آشنایی بیشتر مردم و مسئولان با استعدادها و ظرفیت‌های قرآنی موجود در کانون‌های فرهنگی و هنری مساجد و کشف و شناسایی استعدادهای موجود در امر تفسیر قرآن از جمله اهداف برگزاری جشنواره است.

به گفته وی، شش نفر از دامغان، شش نفر از شاهرود، هشت نفر از سمنان، سه نفر از سرخه، چهار نفر از مهدیشهر، یک نفر آرادان و سه نفر از میامی برگزیدگان راه یافته به مرحله استانی نهمین جشنواره قرآنی مدهامتان کانونهای فرهنگی هنری مساجد استان سمنان هستند.

کارشناس امور هنری فرهنگی دبیرخانه نظارت بر کانون های فرهنگی هنری مساجد استان سمنان با اشاره به اینکه مراسم اختتامیه این جشنواره عصر امروز درتالار آفتاب برگزار خواهد شد ادامه داد: پنج نفر از برگزیدگان مرحله استانی جشنواره به مرحله کشوری در استان خوزستان راه می یابند.

مرحله کشوری نهمین جشنواره قرآنی مدهامتان نهم تا دوازدهم دیماه در استان خوزستان برگزار خواهد شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.