شنبه، ۰۵ مهر ۹۳ - ۰۷:۰۲

رئیس پلیس فتای آذربایجان‌شرقی گفت: فردی که عکس‌های شخصی همسر سابقش را در یکی از شبکه‌های اجتماعی منتشر می‌کرد، شناسایی و بازداشت شد….

رئیس پلیس فتای آذربایجان‌شرقی گفت: فردی که عکس‌های شخصی همسر سابقش را در یکی از شبکه‌های اجتماعی منتشر می‌کرد، شناسایی و بازداشت شد.

به گزارش گروه دریافت خبر خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)منطقه آذربایجان شرقی، سرهنگ محمد قاسملو اظهار کرد: چندی پیش خانمی با هویت معلوم با ارائه شکوائیه‌ای اعلام داشت که مدتی است فردی ناشناس از طریق ارسال پیامک، مزاحمت تلفنی و اخیرا از طریق شبکه اجتماعی فیس بوک اقدام به انتشار عکس‌های عروسی و شخصی وی کرده است که موضوع در دستور کار کارآگاهان تیم اجتماعی این پلیس قرار گرفت.

وی افزود: با توجه به این‌که شاکی مدتی بود که از همسرش جدا شده بود، به وی مظنون بود.

این مقام انتظامی با بیان این‌که در مدت زمان کم تیم فنی موفق به شناسایی و ردیابی صاحب پروفایل شده و هویت واقعی متهم استخراج شد، گفت: با هماهنگی مرجع قضایی به محل سکونت همسر سابق شاکی مراجعت شد و مستندات و سیستم‌های رایانه‌ای جمع‌آوری و جهت بررسی فنی به همراه متهم به این پلیس انتقال داده شد.

وی گفت: در بررسی فنی و آزمایشگاهی سیستم‌های رایانه‌ای مستندات به دست آمده گواه بر انجام اتهام وارده توسط متهم بود که در نهایت در دادسرا قرار بازداشت صادر و پرونده جهت سیر مراحل بعدی تحویل مرجع قضایی شد.

رئیس پلیس فتای آذربایجان شرقی خاطرنشان کرد: در بعضی از مواقع فضای مجازی، ابزاری جهت عقده گشایی و تسویه‌حساب‌های شخصی می‌شود که باید به یاد داشته باشیم که بر هم زدن نظم فضای مجازی هم چون فضای حقیقی نوعی تخلف محسوب شده و با بر هم زنندگان این فضا به شدت برخورد می‌شود.

انتهای پیام

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *