جمعه، ۱۶ اسفند ۹۸ - ۰۳:۲۶
خیانت عاطفی

در عصر مدرن، خیانت عاطفی در مقایسه با خیانت جنسی رشد بسیار بیشتری داشته است. بر اساس مطالعه ای که توسط موسسه درمان…

در عصر مدرن، خیانت عاطفی در مقایسه با خیانت جنسی رشد بسیار بیشتری داشته است. بر اساس مطالعه ای که توسط موسسه درمان ازدواج و خانواده ایالات متحده صورت گرفته، در حدود ۴۵ درصد از مردان و ۳۵ درصد از زنان شرکت کننده در تحقیق اعتراف کرده اند که دارای روابط عاطفی (و نه جنسی) خارج از ازدواج هستند. این اعداد بسیار بیشتر از ۲۰ درصد افرادی است که تصدیق کرده اند دارای روابط جنسی خارج از ازدواج هستند.

بنابراین تعریف رابطه عاطفی بخصوص در عصرحاضر بسیار دشوار است اما اگر احتمال می دهید شریک زندگی شما دارای یک رابطه عاطفی خارج از ازدواج است، نشانه های واضحی دال بر این امر وجود دارد که باید به آن ها توجه کنید. برای مثال وقتی که بحث و درگیری لفظی بین شما شکل می گیرد، شریک زندگی تان به سرعت از اتمام رابطه صحبت می کند. یا وقتی که در مورد رابطه و دوستی او با شخص دیگری صحبت می کنید، حالت دفاعی به خود گرفته یا سعی در طفره رفتن دارد.

خیانت عاطفی

آیا با بالا رفتن سن ، احتمال خیانت بیشتر می شود ؟

بر اساس مطالعه ای که توسط نیکلاس وولفینگر در موسسه مطالعات خانواده ایالات متحده انجام شده، احتمال خیانت جنسی افراد ۵۵ سال و بالاتر نسبت به افراد زیر ۵۵ سال، دستکم در جامعه ایالات متحده، بیشتر است. این دقیقاً مخالف چیزی بود که در سال ۲۰۰۰ رخ می داد، جایی که مشخص شده بود مردان و زنان مسن تر آمریکایی نسبت به همتایان جوان تر خود کمتر رابطه جنسی خارج از ازدواج دارند. وولفینگر دلایل متعددی را برای تغییر این رویه عنوان می کند. دلیل اول این است که افرادی که اکنون در دهه ششم و هفتم زندگی خود به سر می برند در عصر انقلاب جنسی به بلوغ رسیده اند. همچنین افراد مسن تر در مقایسه با گذشته و نسبت به رابطه جنسی خارج از ازدواج حساسیت کمتری پیدا کرده اند.

خیانت عاطفی

آیا احتمال خیانت مردان در آستانه 40 سالگی بیشتر می شود ؟

در سال ۲۰۱۴، محققان با بررسی فعالیت های یک وبسایت دوست یابی به نام Ashley Madison به دنبال افرادی بودند که از قبل وارد رابطه عاطفی شده بودند. آن ها در ادامه تحقیقات خود به یک نتیجه باورنکردنی دست یافتند. محققان در پایان دریافتند مردانی که سن آن ها با عدد ۹ به پایان می رسد (برای مثال ۲۹، ۳۹، ۴۹) تمایل بیشتری به رابطه با زنانی غیر از همسر خود دارند. به عبارت دیگر، درست پیش از رسیدن به ۴۰ یا ۵۰ سالگی، شانس بیشتری وجود داشت که این مردان سعی در یافتن معنای زندگی از طریق برقراری رابطه با زنی که همسرشان نیست داشته باشند. محققان نتیجه مشابهی اما در مقیاسی کوچکتر در در میان زنان مشاهده کردند.

خیانت عاطفی

در قرن جاضر خیانت زنان و مردان تقریبا هم‌اندازه است

بر اساس گزارش مجله نیویورک، در حالی که خیانت روزگاری بیشتر در قلمرو مردان رخ می داد، امروزه خیانت به اندازه مساوی در میان مردان و زنان دیده می شود. بر اساس مطالعه ای که در سال ۲۰۱۱ در این باره صورت گرفت، مشخص شد که حدود ۲۳ درصد از مردان و ۱۹ درصد از زنان گفته بودند که به شریک زندگی خود خیانت کرده اند.

خیانت عاطفی

مهمترین معیار بازدارنده ی خیانت در افراد متاهل اخلاق است 

در تحقیقی که نتایج آن در سال ۲۰۱۷ در مجله تحقیقات جنسی به چاپ رسید، محققان از شرکت کنندگان خواستند که مهم ترین دلیل خود برای اینکه نباید به شریک زندگی خیانت کرد را عنوان کنند. در کل حدود ۴۰۰ نفر در این تحقیق شرکت کرده که بین ۲۴ تا ۶۰ سال سن د اشته و در حالی که دستکم یکسال از ازدواجشان می گذشت، دستکم یک فرزند نیز داشتند. چهار دلیل اصلی و عمده عنوان شده توسط این افراد برای خودداری از خیانت به شریک زندگی شان بدین ترتیب بود: اخلاق، تاثیر فرزندان، ترس از تنها ماندن و تاثیرات دیگر افراد (به ویژه شریک جنسی خارج از ازدواج).

منبع : businessinsider

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.