شنبه، ۲۶ مهر ۹۳ - ۰۱:۲۴

به گزارش خبرنگار مهر، جعفر پاشایی قبل از ظهر شنبه در مراسم افتتاحیه آموزشگاه خیّر ساز بهشت امیرشهرستان میانه با بیان اینکه انسان…

به گزارش خبرنگار مهر، جعفر پاشایی قبل از ظهر شنبه در مراسم افتتاحیه آموزشگاه خیّر ساز بهشت امیرشهرستان میانه با بیان اینکه انسان ها برای زنده ماندن و یا حتی تولد دوباره خود پس از مرگ نیازمند محبت هستند، گفت: دین ما دین محبت و اوج انسانیت انسان در محبت و ازخودگذشتگی است.

وی با بیان اینکه کمک به فرهنگ کمک به تمامی ابعاد وجودی جامعه است گفت: این خیّر بزرگوار با این کار خیر از جمله در حوزه آموزش و پرورش اوج انسانیت و محبت خود را نسبت به مردم زادگاه خود به اثبات رساند.

پاشایی با اشاره به ضرورت همکاری بیشتر خیران در ساخت مدارس استثنایی در سطح استان گفت: هم اکنون در شهرستان های مختلفی نیازمند ساخت و همچنین تجهیز مدارس استثنایی هستیم که امیدواریم خیران مدرسه ساز در این خصوص وارد عمل شوند.

وی همچنین از نمایندگان مردم میانه در مجلس خواست تا در راستای تجهیز مدرسه استثنایی مزبور اقدامات لازم را انجام دهند و ادامه داد: ما نیز در سطح استان از تمام توان خود برای ارتقای سطح کمی و کیفی مدارس شهرستان استفاده خواهیم کرد.

مدیرکل آموزش و پرورش استان از اقدامات جدی دولت تدبیرو امید در راستای هوشمندسازی مدارس خبرداده گفت: روش دولت این است که تمامی مدارس ما پویا، کوشا و هدفمند باشند.
وی با اشاره به اینکه پنج سیاست کلی وزارت سرلوحه برنامه های آموزش و پرورش استان در سال جاری است، گفت : تغییر نهضت کمیت به نهضت کیفیت بایستی زیر بنای برنامه های مدارس باشد زیرا آلبوم سازی عامل تخریب توجه به کیفیت است.

پاشایی در ادامه با زیر بنائی خواندن فرهنگ به عنوان عامل توسعه جوامع بشری گفت : معلم تنها موجود تاثیر گذار فرهنگ است که ما نباید ایشان را با کارهای سطحی مشغول بکنیم که مبادا کارهای اساسی تربیتی تحت شعاع قرار گیرد .

امام جمعه میانه نیز در این مراسم با اشاره به ارزش و اهمیت انجام فریضه حج در نزد خداوند گفت: اگر کسی گره از کار بندگان خدا بازکند مثل این است که ده بار عمل حج انجام داده است.

حجت الاسلام محمدرضا حامدی بر غنیمت شمردن فرصتهایی که در دست ما به امانت است، گفت: باید از این فرصتها برای خدمت هرچه بیشتر به مردم استفاده کنیم که انجام امور خیر یکی از مهمترین راه های خدمت به مردم و جلب رضایت خداست.

وی ادامه داد: خیران همواره و در تمامی عرصه ها در صحنه حاضر بوده و خدمات بالایی انجام داده اند که باید قدردان آن ها باشیم هرچند آنان دارای اجر الهی هستند به خصوص خدمت به دانش آموزان استثنایی به طور یقین می تواند کارگشا باشد.

مشارکت خیران همواره یاری گر دولت بوده است

معاون استاندارو فرماندارویژه شهرستان میانه نیز گفت: شهرستان میانه مهد خیرین از جمله خیرین مدرسه ساز و مدرسه یار بزرگواری است که کمک به زادگاه خود را اصلی ترین وظیفه خود می دانند.

اسماعیل حیدری آزاد افزود: شهرستان میانه به عنوان دروازه آذربایجان مهد تمدن بوده و نام آوران بسیاری در عرصه علم ، فرهنگ، اقتصاد و ورزش را در خود پرورده و شهر شهدای غواص شیردل لشکر 31 عاشوراو شهدای دانش آموز زینبیه و ثارالله به شمار می رود.

وی اظهارکرد: خیران این شهرستان همواره دل در گرو عمران، آبادی، توسعه شهرستان و خدمت به همشهریان خود دارند که حاج میکائیل میانجی یکی از این بزرگواران است که به عمل خیر احداث مدرسه بنام جوان ناکام از دست رفته خود برای دانش آموزان استثنایی شهرستان اقدام نمود.

نماینده مردم میانه در مجلس نیز در این مراسم، هرگونه انجام کار خیر در حوزه آموزش و پرورش را خدمت به جامعه بشریت عنوان کرده و افزود: فرهنگ زیربنای توسعه، عمران و امنیت است .

محمدعلی مددی از اهمیت ویژه دولت تدبیرو امید به بحث فرهنگ خبرداده و گفت:اگر می خواهیم جامعه در امنیت باشد باید به جایگاه واقعی علم بها داده و فرهنگیان کشور را دریابیم زیرا اگر آنها تامین شوندبسیاری از مسائل جامعه قابل حل خواهد بود.

دیگر نماینده مردم میانه در مجلس شورای اسلامی نیز انجام هرگونه کار خیر از جمله در حوزه آموزش و پرورش را درسی برای همگان خوانده و گفت: خدمت به عرصه علم و فرهنگ کاری بسیار ارزشمند است زیرا علم و فرهنگ تکمیل کننده یکدیگر بوده و تکامل این دو سبب توسعه همه جانبه و پایدار کشور و نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران خواهد بود.

سیدبهلول حسینی اجرای عدالت و استقرار مکارم اخلاقی در جامعه را اولین و مهمترین مسئولیت حکومت جمهوری اسلامی عنوان کرده افزود: جمهوری اسلامی ایران بهترین نوع حکومت و مدیریت را دارابوده و توجه به علم و فرهنگ را در محور برنامه های خود قرار داده است.

گفتنی است این مدرسه با حضور مدیر کل آموزش و پرورش استان، امام جمعه، معاون استاندار وفرماندار، نمایندگان مردم میانه در مجلس شورای اسلامی، معاون مدیرکل و مدیرآموزش و پرورش شهرستان میانه، جمعی از مقامات لشکری و کشوری و نظامی و انتظامی آموزشگاه خیرساز (میکائیل میانجی ) ویژه دانش آموزان استثنائی تحت عنوان بهشت امیر بیاد مرحوم امیرمیانجی افتتاح شد.

این پروژه که در سال 92 شروع شده بود در مساحتی به متراژ دو هزار و 400 متر مربع و زیر بنای 490 متر مربع با اعتباری نزدیک به 530 میلیون تومان در قالب شش کلاس احداث و به بهربرداری رسید.

این پروژه توسط میکائیل میانجی به یاد فرزند جوان مرحومش امیر هوشنگ میانجی بنا نهاده شده که ویژه دانش آموزان استثنائی است.
 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *