شنبه، ۱۹ مهر ۹۳ - ۰۱:۲۶

به گزارش خبرگزاری مهر، آیین اختتامیه جشنواره فیلم‌های کودکان و نوجوانان مشهد مقدس در مجموعه سینمایی شهید اصغر زاده مجتمع فرهنگی و هنری…

به گزارش خبرگزاری مهر، آیین اختتامیه جشنواره فیلم‌های کودکان و نوجوانان مشهد مقدس در مجموعه سینمایی شهید اصغر زاده مجتمع فرهنگی و هنری امام رضا(ع) برگزار شد.

در ابتدای این مراسم فرزین جیرانی، مدیر اجرایی جشنواره گفت: در ۴ روز برگزاری جشنواره، نزدیک به ۴ هزار نفر از فیلم‌های جشنواره فیلم‌های کودکان و نوجوانان مشهد بازدید کردند که به دلیل استقبال زیاد برخی از فیلم ها بیش از یک مرتبه پخش شد.

وی افزود: با توجه به استقبال کودکان و نوجوانان مشهدی با اداره آموزش و پرورش استان خراسان رضوی هماهنگی لازم صورت گرفت تا دانش آموزان مقاطع مختلف به صورت منظم از فیلم‌های جشنواره دیدن کنند.

در ادامه مهدی مسعودشاهی دبیر بیست و هشتمین جشنواره بین‌المللی فیلم‌های کودک و نوجوان گفت: جشنواره امسال با سال‌های گذشته تفاوت‌های زیادی داشت. برای اولین بار این جشنواره در مشهد برگزار شد و همه می‌دانیم مشهد پایتخت دین و دیانت است لذا مشهد می‌تواند در برگزاری یک جشنواره در کشور پیشتاز باشد.

مسعودشاهی ضمن بیان اینکه پیشنهاد جذب خیرین سینمای کودک برای رشد این سینما می‌تواند کمک کننده باشد، اذعان داشت: باید بیش از این کار کنیم و در حوزه کودک و نوجوان، فیلم‌هایی در شأن نظام جمهوری اسلامی ایران بسازیم.

وی پس از بیان اینکه در اصفهان استقبال بسیاری خوبی از این جشنواره صورت گرفت، بیان کرد: جشنواره فیلم کودک و نوجوان اصفهان در حد جهانی و به شکلی کلاسیک برگزار شد.

مسعودشاهی تصریح کرد: اندیشه‌ها و پشتوانه‌های فرهنگی خود را باید با کمک هنرمندان جوان تبدیل به فیلم نماییم تا سرنوشت بچه‌های این سرزمین با تاثیر از دیدن این فیلم‌ها رقم بخورد.

دبیر جشنواره بین‌المللی فیلم های کودکان و نوجوانان خاطرنشان کرد: باید فیلم‌های بسازیم تا کودکان و نوجوانان ما در آینده در دست قدرت‌های جهانی نباشند و از شرافت فرهنگی دور نشوند.

وی ضمن بیان اینکه سیاست جدید تیم مدیریت بنیاد سینمایی فارابی توجه ویژه به سینمای کودک و نوجوان است، اظهار داشت: درباره کودکان فیلم ساختن تنها کافی نیست و اگر فیلم‌ها برای کودکان باشند مانند جشنواره امسال اصفهان، کودکان در سالن سینما با فیلم ارتباط خوبی برقرار می‌کنند.

در پایان این مراسم از حسین شادکام معاون فرهنگی اجتماعی شهرداری مشهد به دلیل تلاش‌های همه جانبه مدیریتی جهت ارتقا فرهنگ شهر مشهد و حمایت از برنامه‌های فرهنگی تقدیر به عمل آمد.

در این مراسم همچنین از تارخ دیانتیان بازیگر مشهدی فیلم تبسم گرگ که در جشنواره اصفهان جایزه بازیگری را دریافت کرده بود، قدردانی شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.