سه شنبه، ۳۰ اردیبهشت ۹۳ - ۰۵:۳۷

احمد دست نیان ، سه شنبه درگفت وگو با خبرنگار ایرنا افزود:دراین آیین که با همکاری اداره های کل نوسازی مدارس، آموزش و…

احمد دست نیان ، سه شنبه درگفت وگو با خبرنگار ایرنا افزود:دراین آیین که با همکاری اداره های کل نوسازی مدارس، آموزش و پرورش، مجمع خیرین مدرسه ساز استان، شورای اسلامی و شهرداری صدرا در شهر صدرا برگزار می شود، خیرین مدرسه ساز برای ساخت و ساز مدارس بیشتر دراین شهر جدید که به خاطر ازدحام جمعیت با کمبود جمعیت مواجه هستند ترغیب شوند.

مدیرکل نوسازی مدارس فارس اظهار کرد: رویکرد اصلی جشنواره امسال، تکمیل پروژه های نیمه تمامی است که به خاطر محدودیت اعتبارات دولتی نتوانسته ایم آنها را تکمیل کنیم و امیدواریم خیرین مدرسه ساز اعتبارات لازم برای تکمیل این گونه طرح ها را تامین کنند.

وی افزود: افزون بر 20 درصد از پروژه های نیمه تمام ساخت مدارس دولتی استان فارس در شهر شیراز است و سایر پروژه ها در شهرستان های دیگر استان پراکنده است.

دست نیان گفت: پروژه هایی که پیشرفت فیزیکی اندکی دارند از سوی دولت و طرح های نیمه تمامی که افزون بر 50 درصد پیشرفت دارند با مشارکت خیرین در تکمیل آنها به نام آنها و یا هر نامی که مایل باشند نامگذاری خواهد شد.

مدیرکل نوسازی مدارس فارس گفت: از سال 78 تاکنون که 15 دوره جشنواره خیرین مدرسه ساز در سطح این استان برگزار شده است و تعهدات نیکوکاران از 15 میلیارد ریال در سال 78 به حدود 470 میلیارد ریال در سال 92 ارتقا یافته است.

وی ابراز امیدواری کرد که روند افزایش این تعهدات در جشنواره شانزدهم خیرین مدرسه ساز نیز ادامه یابد.

پیش از این مدیرکل آموزش و پرورش استان فارس از کمبود اعتبارات عمرانی استانی برای تکمیل مدارس استان انتقاد کرد.

حمیدرضا آذری در این سخنان مدرسه را فضایی مقدس برای تعلیم و تربیت و آموزش مناسب برای آینده سازان ایران اسلامی خوانده و گفته بود: متاسفانه اعتبارات عمرانی استانی برای ساختن مدارس فارس از میانگین کشوری کمتر است که امیدواریم با عزم دولت تدبیر و امید و تلاش مسوولان استان افزایش اعتبارات عمرانی این حوزه را شاهد باشیم.

جشنواره های استانی خیرین مدرسه ساز در سراسر کشور هرساله از ابتدای اردیبهشت تا اواسط خردادماه برگزار می شود. ک/3

2026 /679

انتهای پیام /*

: ارتباط با سردبير
newsroom@irna.ir

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.