دوشنبه، ۰۹ تیر ۹۳ - ۱۲:۱۲

به گزارش ایرنا علی حسن پور روز یکشنبه در نشست شورای قضایی استان بوشهر افزود: پیشگیری از قوع جرم برای امنیت لازم و…

به گزارش ایرنا علی حسن پور روز یکشنبه در نشست شورای قضایی استان بوشهر افزود: پیشگیری از قوع جرم برای امنیت لازم و ملزوم است که تحقق این مهم مستلزم مشارکت همه دستگاهها است.

وی یادآورشد: نصب دوربین های مداربسته توسط دستگاههای اجرایی در کشف و پیشگیری از وقوع جرم موثر است که همه دستگاههای اجرایی باید ملزم به نصب آن شوند .

دادستان عمومی و انقلاب بوشهر اضافه کرد: در قانون جدید معتادان بعنوان بیمار شناخته می شوند که امکان زندانی کردن آنها نیست و باید در مراکز ترک اجباری نگهداری شوند که فقدان این مرکز در استان بوشهر مشکل آفرین شده است.

حسن پور گفت: شهرستان بوشهر از حیث جمیعت و وقوع جرم از حساسیت بالایی برخوردار است طوریکه از مجموع 56هزار پرونده مختومه پارسال در این استان یک سوم آن مربوط به مرکز استان است.

وی افزود: در سه ماهه نخست امسال نیز از مجموع 13 هزار پرونده پنج هزار پرونده مربوط به شهرستان بوشهر است.

دادستان عمومی و انقلاب بوشهر یادآورشد: پرونده اختلاس گمرک بوشهر حجم زیادی از کار را بر دستگاه قضایی تحمیل کرده است که وقوع آن ناشی از عدم سیستم نظارتی است.

وی گفت: برخورد با ربا دهندگان و گیرندگان در بوشهر که روز گذشته متهم اصلی آن دستگیر شد بیش از شش هزار بدهکار دارد که حجمی از این شمار به دادگستری سرازیر می شود کما اینکه خود آنها نیز بدلیل معامله حرام مجرم و قابل تعقیب هستند.

حسن پور اظهارداشت: آمار بالای تصادف در محورهای ارتباطی استان بوشهر نیز نگران کننده است که باید برای رفع این مشکل نقاط حادثه خیز برطرف شود.ک/2

628

انتهای پیام /*

: ارتباط با سردبير
newsroom@irna.ir

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *