پنجشنبه، ۲۹ خرداد ۹۳ - ۰۵:۱۶

به گزارش ایرنا، ˈحجت الله درودگرˈ روز پنجشنبه در جمع خبرنگاران ساوه افزود: انواع سرقت های مهم مانند احشام در سال جاری کاهش…

به گزارش ایرنا، ˈحجت الله درودگرˈ روز پنجشنبه در جمع خبرنگاران ساوه افزود: انواع سرقت های مهم مانند احشام در سال جاری کاهش چشمگیری داشته است.

وی اظهار کرد: سال گذشته از سه میلیون و 241 هزار و 425 مترمربع از اراضی ملی به ارزش 518 میلیارد و 63 میلیون و 330 هزار ریال رفع تصرف شد.

وی بیان کرد: در این مدت 16 حلقه چاه غیرمجاز پر و 17 دستگاه حفاری در این خصوص توقیف شد.

درودگر یکی از مهم ترین برنامه های امسال دادگستری ساوه را کاهش آلودگی زیست محیطی دانست و گفت: در این خصوص دو واحد شرکت آلوده صنعتی پلمپ شدند.

وی افزود: پارسال حضانت 39 کودک بد سرپرست به بهزیستی واگذار شد تا نسبت به نگهداری آنان اقدام شود.

رییس دادگستری ساوه نیز گفت: پیشگیری از وقوع جرم با اولویت سرقت و توزیع مواد مخدر، افزایش اطلاعات حقوقی و قضایی و رضایت مندی مردم با رسیدگی به وضعیت پرونده ها در کوتاهترین زمان از مهم ترین برنامه های امسال دستگاه قضایی در این شهرستان است.

حجت الاسلام ˈاحمد چراغیˈ افزود: در سال 92 اطاله دادرسی در دادگستری این شهرستان به 146 روز رسید که این میزان در سال 91، 171 روز بود.

وی اظهار کرد: سال گذشته 34 هزار و 330 پرونده به مجموعه دستگاه قضایی این شهرستان وارد و 34 هزار و 341 پرونده مختومه شد.

وی با اشاره به انجام فعالیت فرهنگی در زندان ساوه بیان کرد: برای ارتقای فرهنگ مددجویان در زندان برنامه هایی مانند برگزاری کلاس قرائت نماز، احکام و دوره آموزشی فنی و حرفه ای اجرا شده است.

حجت الاسلام چراغی گفت: پارسال 358 نفر مددجوی این شهرستان در آزمون فنی و حرفه ای شرکت کردند که 130 نفر موفق به اخذ گواهی مربوطه شدند.

وی با اشاره به گرامیداشت هفته قوه قضائیه و شهادت دکتر بهشتی و 72 نفر از یاران حضرت امام خمینی (ره) افزود: حادثه هفت تیر سال 60 بر خلاف تصور دشمنان باعث استحکام و تداوم انقلاب و نظام جمهوری اسلامی ایران شد.

رییس دادگستری ساوه اظهار کرد: قوه قضائیه در اقتدار نظام اسلامی نقش محوری و ارزنده ای دارد و وظایف سنگینی برعهده آن گذاشته شده است.

وی، بازدید از زندان ساوه و رسیدگی به مشکلات مددجویان، حضور مسوولان دستگاه قضایی در مساجد و پاسخگویی به سووالات مردم و ملاقات مردمی را از مهم ترین برنامه های دادگستری این شهرستان در هفته قوه قضائیه عنوان کرد.ک/2

7337/686

انتهای پیام /*

: ارتباط با سردبير
newsroom@irna.ir

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.