پنجشنبه، ۱۹ تیر ۹۳ - ۰۳:۱۶

به گزارش روز پنجشنبه روابط عمومی دادگستری استان کرمان، ˈیداله موحدˈ افزود: جرایمی از قبیل سرقت، جرایم علیه اموال غیرمنقول، تصرفات عدوانی و…

به گزارش روز پنجشنبه روابط عمومی دادگستری استان کرمان، ˈیداله موحدˈ افزود: جرایمی از قبیل سرقت، جرایم علیه اموال غیرمنقول، تصرفات عدوانی و زمین خواری از مشکلات اصلی حوزه قضایی استان کرمان است.

وی بیان کرد: با تشکیل سازمان پیشگیری از وقوع جرم در آینده نزدیک و براساس ضرورت دینی، اجتماعی و قانونی، تمامی مدیران کشور باید بخشی از مدیریت خود را با رویکرد پیشگیری از وقوع جرم قرار دهند.

وی با اشاره به فرمایشات رهبر معظم انقلاب اسلامی در مورد سیاست های کلان قوه قضاییه در پیشگیری از وقوع جرم، گفت: باید در زمینه پیشگیری از وقوع جرم کار علمی شود و از کارشناسان مجرب در حوزه جرم شناسی که علل شکل گیری و راه های پیشگیری را می شناسند، استفاده کرد.

دادستان کرمان بیان کرد: اقدامات در حوزه پیشگیری از وقوع جرم باید علمی و کارشناسی شده صورت پذیرد و نه انتزاعی و براساس برآوردهای ذهنی افراد باشد زیرا معلوم نیست خروجی موثر و اثربخش حاصل می شود یا خیر.

وی همچنین درباره آموزش حقوقی کارکنان گفت: آموزشی می تواند موثر و اثربخش باشد که هدفمند و مرتبط با پیشگیری از یک جرم خاص باشد.ک/1

7440/8154

انتهای پیام /*

: ارتباط با سردبير
newsroom@irna.ir

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.