چهارشنبه، ۰۴ تیر ۹۳ - ۱۱:۰۶

علیرضا قادری روز چهارشنبه در جلسه شورای اداری نمین ضعف ایمنی محیط کار و عدم رعایت مسائل بهداشتی در کارخانه های منطقه را…

علیرضا قادری روز چهارشنبه در جلسه شورای اداری نمین ضعف ایمنی محیط کار و عدم رعایت مسائل بهداشتی در کارخانه های منطقه را دو معضل و تهدید بزرگ برای سلامت کارگران در این شهرستان ذکر کرد.

وی افزود: در حالی که شهرستان نمین پس از اردبیل از رتبه دوم استانی در برخورداری از کارخانه ها و واحدهای تولیدی و صنعتی برخوردار است اما اداره تعاون ، کار و رفاه اجتماعی در این شهرستان هنوز در حد نمایندگی اداره می شود و نیروی انسانی آن برای نظارت بر این واحدها به هیچ وجه پاسخگو نیست.

به گزارش ایرنا ، رییس دادگستری نمین هم در این جلسه از افزایش تعداد پرونده های مختومه در دادگستری این شهرستان خبر داد.

صادق صادقزاده افزود: میزان پرونده های ورودی به دادگستری در سال گذشته هشت هزار و 833 مورد و پرونده های مختومه شده در این مدت 9 هزار و 490 مورد بوده است.

وی گفت: در این مدت عملکرد دادگستری طراز مثبت داشته و پرونده های مختومه شده در آن 657 مورد بیشتر از تعداد ورودی بود.

وی به ورود دو هزار و 25 فقره پرونده به شورای حل اختلاف شهرستان نمین در سال گذشته اشاره کرد و افزود: 385 فقره از این پرونده ها به صلح و سازش انجامیده است.

وی افزایش 40 درصدی آمار جرایم خشن و نزاع و درگیری در این شهرستان در سال 92 نسبت به سال پیش از آن را نگران کننده دانست و خواستار کمک مسوولان ادارات فرهنگی شهرستان به رفع این مشکل از منطقه شد.

وی اظهار کرد: دادگستری نمین رتبه اول استانی را در بحث دادرسی الکترونیک به خود اختصاص داده و در این مورد پایلوت استان محسوب می شود.

شهرستان نمین با 65 هزار نفر جمعیت در 25 کیلومتری شرق اردبیل قرار دارد.

7120/594/530

انتهای پیام /*

: ارتباط با سردبير
newsroom@irna.ir

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.