چهارشنبه، ۱۸ تیر ۹۳ - ۰۱:۲۶

دکتر ˈ نوید صفرزادهˈ عصر سه شنبه به خبرنگار ایرنا گفت : در سال جاری داروهای دامی غیرمجاز مکشوفه که بیشتر شامل داروهای…

دکتر ˈ نوید صفرزادهˈ عصر سه شنبه به خبرنگار ایرنا گفت : در سال جاری داروهای دامی غیرمجاز مکشوفه که بیشتر شامل داروهای ضدانگلی با استعمال خارج بدن دام و سموم شسشتو بوده، با ارزش تقریبی معادل 150 میلیون ریال توسط این شبکه با همکاری اداره گمرک بندرانزلی و تعزیرات حکومتی معدوم شد .

وی تصریح کرد: بر اساس قوانین و ضوابط دامپزشکی ، ساخت ، واردات و صادرات ، فروش انواع داروی سرم ، واکسن و مواد بیولوژیکی مخصوص دام ، همچنین مواد ضدعفونی و سموم دامپزشکی و مواد غذائی متراکم و مکمل های غذای دام و داروهایی که برای ساختن مواد نامبرده مورد نیاز است، باید با اظهار نظر و نظارت سازمان دامپزشکی کشور صورت گیرد.

صفرزاده خاطرنشان کرد : بر همین اساس شبکه دامپزشکی بندرانزلی ضمن نظارت فنی بر مطب ها ، داروخانه ها و مراکز مجاز دارو و درمان شهرستان ، هرگونه تخلف از موارد قانونی فوق الذکر را کنترل و مورد بازرسی قرار می دهد .

وی افزود : طی هماهنگی و همکاری های بین بخشی با اداره کل گمرک هرنوع ورود غیرمجاز محموله دارو ، واکسن ، مواد بیولوژیک ، مواد ضدعفونی کننده و سموم ضد انگلی دام که بصورت غیرمجاز و در حکم کالای قاچاق وارد کشور شده باشد ، کشف ، ضبط و ضمن ارجاع پرونده به مراجع قضایی و صدور رأی محکومیت صاحب کالا ، محموله مکشوفه با رأی مرجع قضایی توسط دامپزشکی معدوم می شود .

دکتر صفرزاده یاداور شد : سال گذشته نیز اقلام متفاوتی از داروهای دامی قاچاق با ارزش تقریبی معادل 260 میلیون ریال کشف ، ضبط و معدوم شده بود .

رییس شبکه دامپزشگی انزلی در پایان با تأکید بر این مهم که دامپزشکی همواره حافظ سلامت دام ها و بهداشت عمومی جامعه است، افزود: تلفن گویای 1512 آماده دریافت هرگونه پیام ، نقطه نظرات یا شکایات مردم و همشهریان محترم است .

شهرستان انزلی در 40 کیلومتری شمال غرب مرکز استان گیلان واقع است.ک/3

620/695

انتهای پیام /*

: ارتباط با سردبير
newsroom@irna.ir

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.