شنبه، ۰۸ شهریور ۹۳ - ۰۵:۳۳

سلامت نیوز: متخصصان دانشگاه استنفورد داروی جدیدی برای دردهای التهابی شناسایی کردند که عوارض جانبی داروهای مشابه را ندارد. به گزارش سلامت نیوز…

سلامت نیوز: متخصصان دانشگاه استنفورد داروی جدیدی برای دردهای التهابی شناسایی کردند که عوارض جانبی داروهای مشابه را ندارد.

به گزارش سلامت نیوز به نقل از ایسنا، بنابر اعلام پزشکان دانشکده پزشکی دانشگاه استنفورد، داروی جدید اعتیادآور نیست و خطر ابتلا به بیماری قلبی را در بیمار افزایش نمی‌دهد. مبتلایان به دردهای مزمن مجبور به استفاده از مسکن‌های اعتیادآور یا مصرف داروهای ضدالتهابی غیراستروئیدی هستند که موجب افزایش خطر بروز بیماری‌های قلبی – عروقی در فرد می‌شوند.

به گفته متخصصان این دانشگاه، ترکیب Alda-1‌ در داروی جدید اعتیادآور نیست و برای سلامت قلب و دستگاه گوارش مفید است.

«داریا موچلی روسن»، یکی از متخصصان این مطالعه گفت: تولید داروی جدید برای تسکین درد بسیار حائز اهمیت است چون اکنون به یک نوع داروی بی‌خطرتر نیاز داریم چرا که هر سال تنها بر اثر مصرف بیش از حد داروهای حاوی ترکیبات آرام‌بخش تریاکی 17 هزار تن در آمریکا جان خود را از دست می‌دهند.

به گزارش نچرال ورلد نیوز، این تیم تحقیقاتی دریافتند داروی Alda-1‌ نه تنها «آلدهید» سمی در بدن را از بین می‌برد بلکه به عنوان یک مسکن عمل می‌کند. به گفته متخصصان التهاب موجب تولید آلدهید سمی می‌شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.