دوشنبه، ۲۰ مرداد ۹۳ - ۱۱:۵۴

یک شهروند گنابادی از وجود چند سوسک در شیشه محلول دارویی که برای فرزندش تجویز شده بود، خبر داد. ابوالفضل اسماعیل زاده در…

یک شهروند گنابادی از وجود چند سوسک در شیشه محلول دارویی که برای فرزندش تجویز شده بود، خبر داد.

ابوالفضل اسماعیل زاده در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)- منطقه خراسان، با اعلام این خبر گفت: شنبه شب گذشته برای گرفتن دارویی که دکتر برای فرزندم تجویز کرده بود به یکی از داروخانه‌های گناباد مراجعه کرده و وقتی به منزل برگشتم مشاهده کردم که در یکی از شیشه‌های دارو دو عدد سوسک وجود دارد.

این شهروند گنابادی افزود: این دارو از فراورده‌‎های ترکیبی ساختنی بوده که برای کودک دو ماهه‌ام تجویز شده است.

وی با بیان اینکه قصد طرح شکایت در مراجع قانونی را دارد، گفت: وقتی مراکز دارو و درمان که باید در رعایت بهداشت الگوی مردم باشند، دارو را با چنین وضعی تحویل مردم می‌دهند، از سایر اقشار جامعه چه انتظاری می‌توان داشت؟

یکی از کارشناسان دارویی که نخواست نامش فاش شود نیز گفت: این دارو که به صورت محلول ساخته می‌شود به جذب غذا در بدن کودک کمک می‌کند.

وی افزود: این دارو از داروی‌های گران قیمت است که ابتدا در ظرف‌های بزرگ بسته‌بندی می‌شود و به احتمال زیاد هنگامی که از ظرف اصلی به ظروف کوچک منتقل می‌شده، این تفاق افتاده است.

رییس روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی گناباد نیز ضمن تایید وجود چند حشره در داخل شیشه محلول داروی ارائه شده است، گفت: این محلول برای بررسی بیشتر به معاونت دارو و غذای این دانشگاه ارسال شده و نتیجه آن تا چند روز دیگر اعلام خواهد شد.

اصغر کرامتی افزود: بعد از مشخص شدن نتیجه بررسی‌ها با متخلف یا متخلفان برخورد قانونی صورت می‌گیرد.

دکتر نوید عطار معاونت غذا و داروی دانشگاه علوم پزشکی گناباد نیز در این رابطه با بیان اینکه این کار جزء موارد نادر و زشت هست، گفت: پس از طرح شکایت این شهروند بدلیل حساس بودن این مسئله بلافاصله جلسه کمیسیون ماده 20 برگزار شد.

وی با اشاره به اینکه برخورد خیلی سختی با این داروساز می‌شود، افزود: این کار از طریق مراجع قضایی پیگیری خواهد شد و همچنین با بررسی نسخه به یک سری تخلفات دیگر هم که در شکایت نبود دست یافتیم که آنها نیز از طریق تعزیرات حکومتی پیگیری خواهد شد تا مجددا شاهد اینچنین وقایعی نباشیم.

وی ادامه داد: این دارو دارای مجوز بهداشتی است و در ظرف‌های نیم لیتری به داروخانه‌ها می‌آید و بدلیل اینکه هر مریض باید به تجویز پزشک یک مقدار مشخص استفاده کند، در داروخانه‌ها بسته‌بندی می‌شود.

وی همچنین گفت: این وقایع هم سلامت عمومی جامعه را زیر سوال می‌برد و هم به شخصیت حرفه ای و صنفی داروسازان و داروخانه‌ها خدشه وارد می‌کند.

وی در پایان ضمن تشکر از این شهروند گنابادی گفت: به شهروندان عزیز توصیه می‌شود هر گونه موردی از داروخانه‌ها می‌بینند به ما گزارش کنند تا در آینده شاهد این وقایع غیر اخلاقی و غیر بهداشتی نباشیم.

‌انتهای پیام

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.