یکشنبه، ۱۱ آبان ۹۳ - ۰۶:۵۶

نماینده ولی‌فقیه در استان مرکزی در دیدار با دانش‌آموزان بسیجی شهر اراک گفت: در ماه محرم این فرصت برای بشر ایجاد می‌شود‌ تا…

نماینده ولی‌فقیه در استان مرکزی در دیدار با دانش‌آموزان بسیجی شهر اراک گفت: در ماه محرم این فرصت برای بشر ایجاد می‌شود‌ تا عملکرد یک‌ساله‌اش را ازحیث رفتار، عمل و گفتار مورد ارزیابی و بازنگری قرار دهد.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)، منطقه مرکزی، آیت‌الله قربانعلی دری‌نجف‌آبادی حضور در اردوگاه موحدان عالم را یک فرصت دانست و گفت: با کار و عمل خود باید به جهانیان ثابت کنیم که بسیجی یک مؤمن واقعی است، مؤمنی که پایبند به اصول و ارزش‌های اسلامی، توحید، نبوت و ولایت است.

وی نوجوانان بسیجی را آینده‌سازان جامعه معرفی کرد و گفت: مسئولین و خانواده‌ها با فراهم کردن بستر رشد هویتی و شخصیتی نوجوانان، می‌توانند آنان را برای فردای بهتر آماده کنند.

دری‌نجف‌آبای با اشاره به اینکه جوانی یک فرصت است، به ابعاد گوناگون جوانی پرداخت و گفت: شکل‌گیری شخصیت و رشد و پویایی و از طرفی فراهم کردن بازار تولید و تأثیرگذاری از اقتضائات جوانی است.

نماینده ولی‌فقیه در استان پیری را معضل و ضرر برای یک جامعه دانست و گفت: اگر می‌خواهیم اقتصادی سالم و صنعتی فعال در کشور داشته باشیم باید زمینه را برای رشد جوانان فعال و پویا فراهم کنیم.

وی به تقارن یافتن عاشورای حسینی و روز بسیج دانش‌آموزی اشاره کرد و گفت: این تقارن بهترین فرصت است تا دانش‌آموزان با فرهنگ و مکتب حسینی آشنا شده و اهداف آن حضرت از قیام را توشه راه خود قرار دهند.

دری نجف‌آبادی افزود: در امر جهاد، سیره و روش امام حسین(ع) و یاران ‌باوفایش و همچنین شهدای دانش‌آموزی باید الگوی کاری دانش‌آموزان قرار گیرد و از پیام عاشورا و ایثار شهدای هشت ساله درس بگیرند.

وی آبان‌ را یک ماه مهم در انقلاب اسلامی عنوان کرد و گفت: در این ماه رویدادهایی متعددی از قبیل سخنرانی امام (ره) در اعتراض به کاپیتولاسیون و تبعید آن حضرت در سال 1343، شهادت شهید حسین فهمیده و نام‌گذاری آن روز به عنوان روز دانش‌آموز و تسخیر لانه جاسوسی در سیزدهم آبان‌ماه سال 58 و نام‌گذاری این روز به عنوان روز بسیج دانش‌آموزی رخ داده است.

نماینده ولی‌فقیه با اشاره براینکه مکتب حسینی دارای دوبعد است به معرفی این ابعاد پرداخت و گفت: یک بعد آن جهاد، اخلاق، فضیلت، کرامت انسانی و آزادگی و بعد دیگر آن مبارزه با کفر، استکبار، ظلم و فساد و منکرات است.

انتهای پیام

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *